2024 balandžio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Istorijų apie senąją Papilę beieškant

2017.07.17
 

      Kasdien praeitin nugrimzta mūsų krašto istorijai ypač vertingi prisiminimai apie tai, kaip buvo anksčiau, kuo tikėjo ir kaip gyveno mūsų ainiai, taip pat apie tai, kaip atrodė pats miestelis, kuriame gyvename. Turbūt vis dažniau susimąstome, ko reikėtų imtis, kad senosios tradicijos ir papročiai toliau būtų puoselėjami ir kad jaunuomenei būtų perduota senolių išmintis – juk žilos praeities liudininkai, jų prisiminimų aruodai ir sukauptos žinios dabar vertos aukso.

     Taigi, bandant sudėlioti prisiminimų apie senąją Papilę mozaiką ir norint, kad ant mūsų krašto praeities nenusėstų istorinės užmaršties dulkės ir kad jaunoji karta žinotų, kokie istoriniai įvykiai ir (arba) neramumai vyko jų gimtosiose vietose, Simono Daukanto muziejuje bus pradėtas rašyti senųjų miestelio gyventojų prisiminimų apie Papilę dienoraštis. Rengdamiesi šiai muziejaus veiklai, tikimės, kad senieji Papilės miestelio gyventojai sutiks kartu leistis į jų praeities kelionę gimtosios vietos takais ir takeliais, o jei pūs palankūs vėjai, ateityje galbūt visų šių prisiminimų dienoraštį pristatysime visuomenei.

     Įgyvendindama šį sumanymą, miestelio gyventojų prašau pabandyti sustabdyti savo prisiminimų tėkmę ir kartu „nutapyti“ senosios Papilės paveikslą – galbūt prisimenate, kokia anksčiau buvo Papilė, šv. Juozapo bažnyčia, mokykla (dabar gimnazija), Ventos upės pakrantės, miestelio aikštė ir kiti pastatai, kaip prabėgo jūsų vaikystės ir jaunystės metai miestelyje, kokia veikla užsiimdavo miestelio gyventojai, kokios būdavo šventės ir papročiai... Visa jūsų suteikta informacija labai pagelbėtų rašant prisiminimų apie senąją Papilę dienoraštį.

     Esate labai laukiami Simono Daukanto muziejuje (muziejaus darbo valandomis) arba, jei pageidaujate, galiu atvykti pas jus į namus.

 

Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė

Ernesta Šmukštaitė

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.07.17 09:06
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas