2024 balandžio 19 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Įvairiaspalvė vaikų vasara

2020.07.30
 

     Liepos 15 d. Papilės kultūros namai pradėjo vykdyti vaikų socializacijos projektą „Atrask ir tobulink save", kuris truko iki liepos 28 d. Vaikai stovykloje mokėsi dirbti komandoje, išklausyti vienas kitą, ugdyti meninį kūrybiškumą. Taip pat organizuotos 3 išvykos. Pirmąją dieną vaikai piešė ir karpė įvairių dydžių ir formų gėlytes. Kai šis procesas bus baigtas gėlytės bus klijuojamos ant 2 - jų didžiųjų gėlių formų. Šių kūrybinių darbų mokė S. Daukanto gimnazijos gėlininkų būrelio vadovė Angelė Buinienė.

     Liepos 16 d. projekto dalyviai lankėsi Paragių dvare. Mus maloniai pasitiko Lazdynų Pelėdos muziejaus vadovė Sandra Sakalauskienė. Dvaro lauko erdvėse vyko Lietuvos dalininkų pleneras. Vaikai gerėjosi tapomais paveikslais, bendravo su pačiais tapytojais.

     Muziejaus vadovė papasakojo Lazdynų Pelėdos gyvenimą, buitį, kūrybą. Žaidėme lauko žaidimus. Po pietų išvykome į Kairiškius. Prie daugiafunkcinio centro mus pasitiko mokytoja ir gidė Rita Masiulienė. Ji palydėjo mus į nedidelį muziejuką, kur saugomi buvusios Kairiškių mokyklos metraščiai, kairiškiečių dovanoti eksponatai. Toliai gidė mums papasakojo apie inžinieriaus – dvarininko Vlado Sirutavičiaus gyvenimą ir palydėjo iki dar išlikusių dvarininko pastatų. O išlikusios yra arklidės, kiaulidės, svirnas, šakniavaisių rūsys, namai, kartono fabrikas, užtvanka.

      Trečia vaikų socializacijos stovyklos dieną dalyviai toliau tęsė pirmos dienos pradėtus darbus t.y. toliau karpė įvairių dydžių gėlytes, jas klijavo vieną ant kitos trimis sluoksniais.

      Ketvirtą dieną lankėmės Kazio Narščiaus bibliotekoje. Specialistės Rima Karalienė ir Irena Rimkienė pravedė viktoriną apie pasakų personažus. Buvo sudarytos komandos po 4 dalyvius. Visi klausimai buvo įveikti. Irena Rimkienė vaikams pristatė naujausias vaikiškas knygas, kurias rekomendavo per vasarą perskaityti. Po to žiūrėjome filmą. „Kelias į Terabitiją". Papietavę toliau tęsėme praėjusios savaitės nespėtus pabaigti darbus: gėlyčių karpymą ir klijavimą.

      Penktą dieną vaikai-stovyklautojai vyko į Akmenės krašto muziejų. Vyr. fondų saugotoja Sandra Saliamanienė pristatė drugelių kolekciją. Specialistė Raimonda vedė edukacinį užsiėmimą "Drugelių vėlimas". Vaikai su didžiuliu entuziazmu vėlė drugelius, naudodami įvairių spalvų vilną. Po to apsilankėme Akmenės Šv. Onos bažnyčioje. Varpinės bokšte apžiūrėjome veikiančią ekspoziciją, binoklio pagalba gėrėjomės Akmenės panorama. Aplankėme gamtos ir kultūros parką ir smagiai pramogavome.

      Šeštą dieną vaikai pradėjo šokio trenažu. Po to mokėsi šokti 2 choreografines kompozicijas. Su stovyklautojais dirbo Ventos kultūros namų sportinių šokių vadovas M. Miškauskas. Vėliau buvo tęsiamas didžiųjų gėlių puošimas iškarpomis.

      Septintą dieną stovyklautojai vyko į Kretingos muziejaus dvarą. Čia iš anksto buvo susitarta dėl edukacinės programos „Saldainių gamyba". Numatytu laiku mūsų jau laukė muziejaus darbuotojos Asta ir Algina. Susipažinome. Pirmiausia buvo pristatytas gamybos procesas iki saldainio pradžios formavimo. Buvo įdomu. Darbuotojos parodė kaip pradėti gaminti saldainius. Vaikai su entuziazmu ėmėsi darbo ir jiems puikiai sekėsi. Kiekvienas stovyklautojas pasigamino po 5-6 saldainius ir pasižadėjo parvežti savo šeimos nariams, ar draugams paragauti.

      Aštuntą dieną vaikai ant beržinių kaladėlių dekoravo įvairias kompozicijas ir taip pat baigė didžiųjų gėlių puošimą.

      Liepos 28 paskutinė vaikų socializacijos stovyklos „Atrask ir tobulink save" diena. Dar kartą pasidžiaugėm savo kūrybiniais darbais, nusifotografavome. Pramogavome prie Ventos upės. Grįžus į kultūros namus, kiekvienas dalyvis vertino vienas kito elgesį ir kūrybiškumą stovyklos metu. Pasivaišinę saldumynais, atsisveikinome iki kitos vasaros.

 

        Projekto vadovė Virginija Kupstienė

      

Paskutinį kartą atnaujinta: 2020.07.30 08:26
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas