2019 kovo 22 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Paminėta Gedulo ir Vilties diena

2018.06.18
 

     Gedulo ir vilties dienos paminėjimas vyko Papiulės Šv. Juozapo bažnyčioje. Už tremtinius Šv. Mišias aukojo parapijos kun. klebonas J. Jucys.     

     Po Šv. Mišių poezijos ir dainų pusvalandį pradėjusi kultūros namų mėgėjų meno kolektyvų vadovė N. Grudžinskienė priminė: šiandien paminėdami kančiomis ir prievarta paženklintą dieną, turime nepamiršti, kad ant tautos patirties klodo oriai ir garbingai auga naujos kartos, suvokiančios laisvės, tiesos ir pagarbos žmogui sąvoką.

      Ši prasminga istorinės atminties diena primena kad visi kartu dedame visas pastangas, kad istorija nepasikartotų, kad šiandien mes, visi gyvenantys Lietuvoje, esame viena šeima ir turime visi kartu saugoti tai, ką geriausio paveldėjome ir sukūrėme. Mūsų istorija ir patirtys, mūsų gyva kultūra – tai pagrindas, ant kurio statome valstybę.

Eiles skaitė S. Mikienė ir J. Strigūnienė, dainų apie Lietuvą padainavo mišrus vokalinis ansamblis „Žara“ (vad. D. Savickienė).

     Seniūno pavaduotoja B. Ungeitienė padėkojo klebonui už Šv. Mišių auką, o vokaliniam ansambliui ir skaitovėms už ištikimybę dalyvaujant renginiuose, skirtuose tremtiniams pagerbti.

 

                                       Kultūros namų informacija.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.06.18 10:18
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2019 © Papilės kraštas