2018 rugpjūčio 16 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“

2017.10.03
 

     Papilės ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ ugdytiniai antrus metus iš eilės dalyvauja tarptautiniame švietimo įstaigų bendruomenių ekologiniame-socialiniame švietimo projekte „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Kelionė prasidėjo, kai vaikai, drauge su pedagogais, pasėjo moliūgo sėklą. Stebint, laukiant daigelio skatinami vaiko smalsumas, kantrybė, suteikiamos žinios apie tai, ko reikia augalui, kad jis galėtų išdygti ir augti.          

     Tarptautinę Šeimos dieną – gegužės 15 dieną – vyko dalijimasis daigais. Vaikai dovanojo savo moliūgo daigelius tėvams, bendruomenės nariams, taip pat augino moliūgus patys darželio žaliojoje erdvėje.                                              

     Rugsėjo 28 diena ,,Kregždutėje“- kūrybinės veiklos diena, kurią pradėjome ,,linksmojo moliūgėlio“ emblemų gamyba. Vėliau persikėlėme į kiemą. Pirmiausia sunešėme visas gėrybes į kiemelį. Netrukus, visų kūrybos dėka, atsirado linksmsis kirmėliukas, apsigyveno boružėlės, linksminosi moliūginiai klounai. Kiemelį papuošėme oranžinėmis rudens gėlių puokštėmis.                                              

     Rugsėjo 29 dieną, kas šalikėliu, kas kaspinėliu, o kas ir visais oranžinės spalvos rūbeliais apsirengęs, skubėjo į darželį švęsti „Oranžinės dienos“. Žaidėme muzikinius žaidimus apie rudenį ir daržoves, vaišinomės gardžia moliūgų sriuba, nuoširdžiai šnekučiavomės. Dėkojame Papilės seniūnijos neįgaliųjų klubo „Parama"moterims pasidalinusioms su mumis savo širdies šiluma. Dalinimosi su kitais ugdymas ypatingai svarbus, nes padeda vaikui plėtoti socialines kompetencijas, empatiškumą, skatina mąstyti apie kito poreikius, kito laimę. Dėkojame šeimoms ir visai bendruomenei, padėjusioms sukurti oranžinę šventę.

                                             

                       Auklėtoja Ramutė Gricienė

   

 

  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.10.03 08:47
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas