2024 balandžio 19 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Sekminės Jurakalnyje

2018.05.25
 

     Velykos pažadina žemę, o kai šventasis Jurgis numeta raktus, atrakina žolę, paleidžia rasą, medžių lapus, švenčiamos Jurginės. Būdavo tikima, kad nuo Jurginių iki Sekminių jau visi augalai išsiskleidžia, sulapoja, sužydi. Tad Sekminės – pats gražiausias metas, kai baigiasi tas pavasariškas jaunystės žydėjimas, džiaugsmas, o gamta jau turi pradėti kaupti savo brandą.

     Jurakalnyje paminėtos ketvirtosios Sekminės. O jų jau priskaičiuojama keturiolika. Ankstesnės šventės vyko kitose seniūnijose.

    Renginį pradėjusios vedėjos N. Grudžinskienė ir V. Kupstienė papasakojo apie Sekminių papročius Žemaitijoje ir kitose Lietuvos regionuose.

    Mažieji piemenukai Luka ir Benas lydimi folkloro kolektyvų atliekamų dainų, nešė lauko gėlių vainikus karvutėms pagerbti. Šį kartą daubiškietė B. Navardauskienė į pievutę, netoli šventės vietos, atvedė net dvi.

    Renginį tęsė vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ ir Simono Daukanto gimnazijos šokėjėliai (vad. R. Juškuvienė). Juos keitė Ventos ir Papilės kultūros namų folkloro kolektyvai (vad. D. Tenienė ir D. Savickienė). Smagias melodijas griežė Urvikių kultūros centro (Mažeikių r.) liaudiškos muzikos kapela „Linksmieji vyrukai“ (vad. N. Mongirdas).

   Šventės pabaigoje dalyviai ir žiūrovai Lietuvos Valstybės 100- mečio proga, skambant akordeono muzikai (R. Dievinas) pašoko šokį „Pasodinom ąžuolą.

    Visi kolektyvai ir vadovai bei pagalbininkai apdovanoti suvenyrais ir saldumynais.

    Dėkojame rėmėjams: Lietuvos ūkininkų sąjungos Akmenės skyriui (pirmininkė G. Gauronskienė),

    UAB „Romgvita“, L. E. Dainiams, už įėjimo į šventę ir pavėsinės papuošimą dėkojame Daubiškių bendruomenei (pirmininkė J. Garolienė).

    Tradicinės Sekminių kiaušinienės užteko visiems: ir artistams, ir žiūrovams.

 

                                                               Kultūros namų informacija

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.05.25 08:43
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas