2018 rugpjūčio 16 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Simono Daukanto muziejaus vykdomas projektas

2017.09.27
 

      Baltų vienybės dieną, t. y. rugsėjo 22 d., Papilės Simono Daukanto muziejus, minėdamas 2017‑uosius – Piliakalnių metus, kartu su Papilės Simono Daukanto gimnazija ir miestelio bendruomene vykdė Kultūros paveldo departamento finansuoto projekto „Papilės piliakalniai“ pirmąjį etapą. Šią dieną visi norintys dalyvauti projekte „Papilės piliakalniai“ buvo kviečiami į Simono Daukanto muziejų, kur buvo supažindinti su vykdomo projekto eiga: prieš leidžiantis į pažintinę ekskursiją po Papilę, reikėjo pasiskirstyti į dvi komandas ir sugalvoti komandos pavadinimą, vėliau visiems projekto dalyviams buvo padalyti numatomo maršruto žemėlapiai ir pristatyti pažintinės ekskursijos gidai: Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologijos skyriaus muziejininkas Tomas Grigas, Papilės miestelio kraštotyrininkas Steponas Adomavičius ir Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė.

     Projekto „Papilės piliakalniai“ pirmajame etape dalyvavo 26 žmonės, kurie pasiskirstė į dvi komandas: viena komanda pasivadino „Simoniukais“, kita – „Deimančiukais“. „Simoniukai“ buvo atsakingi už įdomiausių faktų apie I ir II Papilės piliakalnius rinkimą, o „Deimančiukai“ rinko informaciją apie kitus miestelio lankytinus objektus.

     Pirmiausia projekto dalyviams kaip lankytinas miestelio objektas buvo pristatytas Simono Daukanto muziejus ir jame saugomi eksponatai. Paskui visi projekto dalyviai susidomėjo kryželiu, esančiu priešais Papilės Šv. Juozapo bažnyčią. Apie šio kryželio atsiradimo istoriją ir prasmę pasakojo Papilės kraštotyrininkas Steponas Adomavičius. Vėliau dalyviai apžiūrėjo Papilės Šv. Juozapo bažnyčią, kartu su kraštotyrininku aiškinosi, kokie skaičiai užšifruoti ant bažnyčios pamatų ir kokie kunigai palaidoti bažnyčios teritorijoje.

     Sužinoję daug naujos informacijos apie savo kraštą „Simoniukai“ ir „Deimančiukai“ nukeliavo link Simono Daukanto paminklo, esančio Papilės miestelio centre. Projekto „Papilės piliakalniai“ dalyviai domėjosi, kodėl anuomet iš mokytojų surinktų pinigų buvo statomas šis paminklas ir kokia dabartinė šio paminklo svarba. Atsakymus į šiuos klausimus itin stropiai žymėjosi „Deimančiukų“ komanda, kuri buvo atsakinga už medžiagos apie lankytinus miestelio objektus rinkimą.

      Kitas Papilės miestelio lankytinas objektas – II Papilės piliakalnis, kurį projekto dalyviams pristatė Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologijos skyriaus muziejininkas Tomas Grigas. Įdomus muziejininko pasakojimas sužadino „Simoniukų“ komandos narių, kurie buvo atsakingi už įdomiausių faktų apie I ir II Papilės piliakalnius rinkimą, smalsumą. Keliaudami Ventos upės pakrante projekto dalyviai stabtelėjo prie netoli Papilės parko esančios teritorijos, kur neseniai buvo atkasti VII–IX a. radiniai; apie šiuos mūsų krašto archeologijos paveldui svarbius radinius ir I Papilės piliakalnį taip pat pasakojo Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologijos skyriaus muziejininkas.

     Po pažintinės ekskursijos po Papilės miestelį komandos „Simoniukai“ ir „Deimančiukai“ viena kitai turėjo sugalvoti po dešimt klausimų apie I ir II Papilės piliakalnį ir kitus lankytinus miestelio objektus. Į sugalvotus klausimus bus bandoma atsakyti per antrąjį projekto „Papilės piliakalniai“ etapą, kuris vyks 2017 m. spalio 27 d. – per Simono Daukanto gimimo metinių minėjimą Papilės Simono Daukanto muziejuje (numatoma rengti protmūšį „Papilės piliakalniai“).

 

 

       Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė-turizmo vadybininkė

       Ernesta Šmukštaitė

 

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.09.27 14:22
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas