2018 gruodžio 19 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Tradicinės Užgavėnės

2018.02.15
 

      Užgavėnių renginys prasidėjo jaunikio paieška senmergei Antosei. O vyro jai ieškojo visas persirengėlių būrys, kurį sudarė neįgaliųjų klubo “Parama”, pagyvenusių žmonių klubo “Atgaiva”, bei kultūros namų mėgėjų teatro “Jurakalnis” įvairūs personažai. Visam tam reikalui vadovavo Lašininis ir Lašininskienė. Tarp kaukėtų personažų buvo rastas senbernis Jonelis. Prasidėjo piršlybos su pasišokimais ir nuotaikingais palinkėjimais. Baigiantis vestuvėms tarp savęs pradėjo kivirčytis Lašininis ir Kanapinis. Lašininis nuo pat Šv. Kalėdų „kirtęs” lašinių paltis, kumpius, karkas, skilandžius, dešras pradėjo užgaulioti Kanapinį, jog jis mitęs tik silkėmis, aguonomis, kisieliumi visai į džiūsną pavirtęs. Tad atėjo ta diena – Užgvėnės – kada reikia visai Kanapinį pribaigti. Tad jie pasiruošė mūšiui. Sunku persivalgiusiam Lašininiui buvo kovoti ir jis buvo nugalėtas. Įsiviešpatavo Kanapinis, kuris paskelbė, kad nuo sekančios dienos prasideda gavėnia, kuri truks iki pat Šv. Velykų.

    Tada persirengėliai subruzdo sudeginti visų metų nedorėlę Morę ir išvaryti žiemą iš kiemo. Visiems palinkėta greičiau sulaukti pavasario, skaisčios saulės, gausaus derliaus.

    Užgavėnės baigėsi sočiais pietumis. Persirengėliai vaišinosi blynais, šutintais kopūstais su mėsa, čeburėkais ir linksminosi.

 

                                 Kultūros namų informacija

   

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.02.15 16:15
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas