2019 balandžio 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Vaikų stovykla Papilėje

2018.08.28
 

     Papilės miestelio bendruomenė vykdė projektą „Vaikų vasaros stovykla „Margaspalvė vasara“, finansuotą Akmenės rajono savivaldybės Vaikų socializacijos programos rėmimo lėšomis. Stovykloje, kuri vyko rugpjūčio 6 – 10 dienomis dalyvavo 12 Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų vaikų, augančių daugiavaikėse šeimose, globojamų ir našlaičių.

     Kūrybinius, pramoginius, sportinius ir intelektualius užsiėmimus vedė ir vaikus globojo 3 stovyklos vadovai. Stovyklautojai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kuršėnų tautodailės ir amatų centrą, kuriame susipažino su keramikos menu, lipdė darbelius iš molio. Orientacinėse varžybose gilino turimas žinias apie Papilę ir jos žymius žmones. Papilės miestelio bendruomenės patalpose gamindami keksiukus vaikai ugdė darbinius ir bendradarbiavimo įgūdžius. Vaikai susipažino su Papilės apylinkėse esančiais malūnais ir jų istorijomis, kurias papasakojo Algirdas Martyšius ir Ada Meižienė, maudėsi Ventos upėje, lankėsi Pašalpos kapinaitėse, kuriose susipažino su nykstančiais meno kūriniais, kryžių ir tvorelių ornamentika. Aktyviai sportavo stadione su Akmenės rajono sporto centro bokso mokytoju Renatu Pocevičiumi, susipažino su sporto šaka – boksu. Daug teigiamų emocijų vaikai patyrė žygyje su vadovais brisdami per Ventos upę prie Augustaičių vandens malūno. Iškylos į gamtą metu vaikai turėjo galimybę pajodinėti su Rasos Balčienės auginamais žirgais, susipažinti su žirgininkystės verslu.

     Stovyklos metu vaikai geriau pažino savo kraštą, aktyviai ir kūrybingai praleido laisvalaikį. Atsisveikindami apgailestavo, kad greitai prabėgo laikas ir prašė kitais metais vėl pakviesti į stovyklą.

      Už pagalbą organizuojant vaikų vasaros dienos stovyklą Papilės miestelio bendruomenės vardu dėkojame Papilės seniūnui Antanui Vaičiui, Akmenės rajono paramos šeimai centro direktorei Violetai Mikštienei, Papilės miestelio bendruomenės narei Birutei Daunienei, savanorei Erikai Molytei, vadovėms – Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytojoms Daliai Karvelytei, Salomėjai Dapšienei, Astai Malachauskaitei, Akmenės rajono sporto centro bokso mokytojui R. Pocevičiui, Papilės Kazio Narščio bibliotekos vyr. specialistei Irenai Rimkienei, Papilės kultūros namų vadovei Virginijai Kupstienei.

     Už bendradarbiavimą dėkojame Algirdui Martyšiui, Rasai Balčienei, Adai Meižienei, Onutei Fokienei, Vilijai Daunoravičienei, Gražinai Karvelienei, Jūratei Šiurkuvienei, Irenai Lingienei, Honoratai ir Rolandui Dargiams.

 

      Projekto vadovė – Dovilė Spaičienė, Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinė darbuotoja

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.08.29 08:05
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2019 © Papilės kraštas