2024 balandžio 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Vasara ant piliakalnių

2017.06.29
 

     Papilės K. Narščiaus biblioteka-filialas vykdo projektą „Piliakalnių kraštas - Papilė“, remiamą Lietuvos kultūros tarybos. Projektas prasidėjo vaikų vasaros dienos stovykla, kuri vadinasi „Skaitome ir kuriame ant piliakalnių“.

      Dvi savaites vaikai rinkosi į stovyklą: čia linksmai praleido laisvalaikį ir sužinojo daug naujo apie Papilės gamtos ir kultūros paminklus. Kartu su gamtininku Steponu Adomavičiumi aplankėme Papilės žymias vietas: Juros periodo atodangą, piliakalnius, penkiolikakamienę liepą. Pabuvojome paleontologinėje ekspedicijoje Šaltiškių molio karjere - ieškojome dinozaurų liekanų. Jų neradome, bet radome daug kitokių Juros periodo fosilijų. Iš rastų gamtoje medžiagų kūrėme darbelius: piliakalnius ir pilis su jų gyventojais. Vieną dieną skyrėme padavimams. Lietuvių kalbos mokytoja Sigutė Puzarienė papasakojo kas yra padavimai, perskaitė pora pavyzdėlių. Vaikai kūrė padavimus, juos apipavidalino, įrišome knygą. Kitą dieną darėme iš odos dinozaurus, žiūrėjome filmą apie jų gyvenimą.

      Antroji savaitė mus palepino geru oru – aplankėme Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kur sužinojome apie jo veiklą, parko augalus, seniau gyvenusius gyvūnus, apžiūrėjome įdomią ekspoziciją su dinozaurų maketais. Vėliau lankėmės Žerkščių miškelyje, kur vaikai surado čia paslėptą „lobį“. Tuo pačiu pasidžiaugėme miško gamta, nusimaudėme Ventos upėje. Įdomi ekskursija buvo į Kamanų rezervatą bei Gyvolių piliakalnį ( Mažeikių raj.). Kamanose pasivaikščiojome apžvalginiais takais, sužinojome apie pelkių augmeniją ir gyvūniją, pabuvome 30 m. apžvalgos bokšte. Gyvolių piliakalnis mus sužavėjo savo istorija ir padavimais. Čia vyko garsiniai padavimų skaitymai. Skaitymus pradėjo Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičiene padavimu apie Luokavos piliakalnį. Papilės bibliotekos darbuotoja Irena Rimkienė papasakojo padavimus apie Gyvolių piliakalnį, o specialistė Rima Karalienė- papasakojo apie Papilės piliakalnius. Vėliau savo sukurtus padavimus apie piliakalnius, upes ir kitus gamtos objektus skaitė stovyklautojai.

      Per dvi stovyklos savaites stovyklautojai ne tik smagiai praleido laisvalaikį, bet ir sužinojo daug įdomaus apie mūsų kraštą, jo ypatumus. O projektas toliau tęsiasi. Sekantis etapas - fotonuotraukų paroda – konkursas „Mano Papilė “.

                 

                         Rima Karalienė

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.06.29 16:29
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas