2024 gegužės 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Eglesiai dalyvavo akcijoje „Žemės valanda“

2016.03.23
 

      Kovo 19 d., šeštadienį, 20.30 val. Eglesių kaimo bendruomenė „Papartis“ kvietė visus prisijungti prie tarptautinės aplinkosaugos akcijos „Žemės valanda“ - išjungti visus nebūtinus elektros energiją naudojančius šviesos šaltinius, taip leidžiant planetai 60 minučių atsikvėpti.

      Akcija „Žemės valanda“, kaip žinia, pirmą kartą įvyko 2007 m. Sidnėjuje – tuomet šviesas išjungė 2,2 milijonai žmonių. Tą valandą elektros buvo suvartota 10,2 proc. mažiau. Prasidėjusi nuo vieno miesto, 2010 m. akcija išplito 128 pasaulio šalyse. Akcijos tikslas – bent trumpam sumažinti Žemės taršą ir atkreipti visuomenės dėmesį į ekologines problemas.

      Lietuva prie šios akcijos prisideda jau septintus metus iš eilės. Šiais metais ir mes nutarėme nelikti abejingais. Nuo 20 val. rinkomės į bendruomenės salytę, pakabinome ir papuošėme Žemės vėliavą, išdėliojome žvakutes. 20.30 užgesinome visas šviesas ir uždegėme žvakutes. Renginį pradėjome R. Karbauskio žodžiais: „Žmogus šioje Žemėje gyvena tam, kad paliktų ją gražesnę, nei rado atėjęs.“ Kartu pamąstėme apie tai, ką kiekvienas savo pavyzdžiu galime padaryti bent jau savo gimtinėje, kad ji vis gražėtų, o kartu gražėtų ir visa šalis.

      Po to bandėme atsakyti į viktorinos apie Žemę klausimus, pvz.: Kiek Žemei metų? Kiek ji sveria? Kokią dalį Žemės paviršiaus užima Lietuva? Sužinojome, kad tik 1% vandens yra tinkamas naudoti ir kad kiekvieną sekundę į žemę visame pasaulyje trenkia apie 100 žaibų. Nors pasigirti giliomis žiniomis apie Žemę negalėjome, į šmaikščius klausimus atsakinėti sekėsi geriau. O į klausimą „Kas būtų atsitikę, jeigu Adomas ir Ieva nebūtų paragavę uždrausto vaisiaus?“ visi atsakė choru: „Tuomet mes šiandien nebūtume ant šios žemės.“

     Vėliau bandėme prisiminti mums žinomus eilėraščius ir dainas, kur būtų minimas žodis „žemė“, o taip pat aptarti kaimo gyventojams rūpimus klausimus. Ir net nepastebėjome, kad žvakių šviesoje bendravome ne 60 minučių, o dvigubai ilgiau.

     Renginio pabaigoje vedančioji I. Rimkienė išreiškė viltį, kad ši valanda bus postūmis konkretiems aplinkosaugos darbams, perskaitė prezidento V. Adamkaus žodžius: „Bet koks žingsnis teigiamų pokyčių link prasideda nuo simbolio ir konkrečios problemos įprasminimo. Tebūnie „Žemės valanda” - tai tas atspirties momentas, kai galime sustoti ir apmąstyti, ką jau esame nuveikę dėl savo aplinkos ir išsikelti naujų tikslų ateičiai..... Ši atokvėpio valanda yra rimta priežastis visiems susivienyti ir siekti bendro tikslo – tai yra pasirūpinti tuo, kokį palikimą paliksime savo vaikams ir ateities kartoms.”.

 

                Eglesių bendruomenės informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.03.23 11:21
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas