Etninės kultūros globos tarybos padėka Papilės seniūnijai

Lietuvos liaudies buities muziejuje – Rumšiškėse organizuotas seminaras – diskusija „Iš ko verpsim, ausim, kuom pasirėdysim...“. Renginys sudarytas iš dviejų dalių.
I dalis: diskusija „Tautinio kostiumo audinių gamyba šiuolaikinių drabužių su tautiniais elementais kūrimas“. Šioje dalyje buvo kalbama, kad tautinio drabužio tradicijų puoselėjimas paskatintų vietos gyventojų veiklą ir padidintų jų pajamas, t.y. paskatintų ūkininkų ir žemės ūkio įmonių, auginančių linus, avis vilnai, tradicinių amatininkų, audžiančių ir siuvančių tradicinius drabužius, apavą, kuriančių papuošalus, veiklą. Taip pat suaktyvintų kaimo bendruomenių verslumą, nes jos turėtų galimybę kurti bendruomeninį tautinių drabužių kūrimo verslą – gaminti iš tradicinių vietinių žaliavų ir naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas. Kažkada klestėjusi Lietuvoje linininkystė merdi, tautiniams drabužiams verpalai ar audiniai atsivežami iš Prancūzijos, Baltarusijos, Kinijos. Šiais laikais tautinis drabužis daugelyje valstybių yra svarbus nacionalinės kultūros simbolis, kurį demonstruoja tiek valstybės vadovai, tiek eiliniai žmonės – juo vilkima per nacionalines šventes, tarptautiniuose renginiuose, per šeimos šventes (vestuves, krikštynas, ir t. t.), iškilminguose pobūviuose ir pan. Lietuvoje tautiniai drabužiai šiandien vilkimi dažniausiai tik scenoje, jie nėra pakankamai populiarūs tarp politikų, diplomatų ir kitų asmenų, kurių tiesioginė veikla – reprezentuoti šalį. Todėl reikėtų tautinį drabužį populiarinti, išryškinant etnografinių regionų savitumus.
II dalis: geriausiai tradicijas puoselėjančių etnografinių regionų seniūnijų konkurso laimėtojų pristatymas ir pagerbimas. Šio konkurso (organizuojamo kas du metus) tikslai: skatinti seniūnijas prisidėti prie etnografinių regionų tradicijų išsaugojimo, sklaidos ir populiarinimo, ugdyti Lietuvos žmonių sąmoningumą, bendruomeniškumą ir atsakomybę už tradicijų išsaugojimą, taip pat skatinti kūrybingumą, puoselėjant tradicijas.
Konkurse dalyvavo visi penki regionai: Aukštaitija, Dzūkija, Mažoji Lietuva, Suvalkija ir Žemaitija. Papilės seniūnijai paskirta antroji vieta (paraišką apie seniūnijos etnokultūrinę veiklą teikė kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė).
Kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys papilėniškius pagerbė diplomu, knygomis, avies vilnų siūlų gijomis bei neverpta vilna. Papilės seniūniją kartu su V. Kupstiene atstovavo J. Irnienė, I. Rimkienė, St. Vaišnorienė, kurios kaip ir daugelis kitų papilėniškių, prisideda prie etnokultūros sklaidos ir jos išsaugojimo.
Kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė
