2023 balandžio 1 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Etninės kultūros globos tarybos padėka Papilės seniūnijai

2016.12.16
 

      Lietuvos liaudies buities muziejuje – Rumšiškėse organizuotas seminaras – diskusija „Iš ko verpsim, ausim, kuom pasirėdysim...“. Renginys sudarytas iš dviejų dalių.

     I dalis: diskusija „Tautinio kostiumo audinių gamyba šiuolaikinių drabužių su tautiniais elementais kūrimas“. Šioje dalyje buvo kalbama, kad tautinio drabužio tradicijų puoselėjimas paskatintų vietos gyventojų veiklą ir padidintų jų pajamas, t.y. paskatintų ūkininkų ir žemės ūkio įmonių, auginančių linus, avis vilnai, tradicinių amatininkų, audžiančių ir siuvančių tradicinius drabužius, apavą, kuriančių papuošalus, veiklą. Taip pat suaktyvintų kaimo bendruomenių verslumą, nes jos turėtų galimybę kurti bendruomeninį tautinių drabužių kūrimo verslą – gaminti iš tradicinių vietinių žaliavų ir naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas. Kažkada klestėjusi Lietuvoje linininkystė merdi, tautiniams drabužiams verpalai ar audiniai atsivežami iš Prancūzijos, Baltarusijos, Kinijos. Šiais laikais tautinis drabužis daugelyje valstybių yra svarbus nacionalinės kultūros simbolis, kurį demonstruoja tiek valstybės vadovai, tiek eiliniai žmonės – juo vilkima per nacionalines šventes, tarptautiniuose renginiuose, per šeimos šventes (vestuves, krikštynas, ir t. t.), iškilminguose pobūviuose ir pan. Lietuvoje tautiniai drabužiai šiandien vilkimi dažniausiai tik scenoje, jie nėra pakankamai populiarūs tarp politikų, diplomatų ir kitų asmenų, kurių tiesioginė veikla – reprezentuoti šalį. Todėl reikėtų tautinį drabužį populiarinti, išryškinant etnografinių regionų savitumus.

   II dalis: geriausiai tradicijas puoselėjančių etnografinių regionų seniūnijų konkurso laimėtojų pristatymas ir pagerbimas. Šio konkurso (organizuojamo kas du metus) tikslai: skatinti seniūnijas prisidėti prie etnografinių regionų tradicijų išsaugojimo, sklaidos ir populiarinimo, ugdyti Lietuvos žmonių sąmoningumą, bendruomeniškumą ir atsakomybę už tradicijų išsaugojimą, taip pat skatinti kūrybingumą, puoselėjant tradicijas.

     Konkurse dalyvavo visi penki regionai: Aukštaitija, Dzūkija, Mažoji Lietuva, Suvalkija ir Žemaitija. Papilės seniūnijai paskirta antroji vieta (paraišką apie seniūnijos etnokultūrinę veiklą teikė kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė).

     Kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys papilėniškius pagerbė diplomu, knygomis, avies vilnų siūlų gijomis bei neverpta vilna. Papilės seniūniją kartu su V. Kupstiene atstovavo J. Irnienė, I. Rimkienė, St. Vaišnorienė, kurios kaip ir daugelis kitų papilėniškių, prisideda prie etnokultūros sklaidos ir jos išsaugojimo.


                     Kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.12.16 15:52
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas