2022 gegužės 24 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Eglesių kaimo bendruomenei „Papartis“ – 15 metų

2018.09.03
 

   Rugsėjo 1-oji šiemet svarbi ne tik mokiniams, bet ir Eglesių kaimo bendruomenės „Papartis“ nariams. Gražų šeštadienio vakarą jie rinkosi Eglesių parke paminėti bendruomenės 15-ąjį gimtadienį.

   Prieš paskelbiant šventės pradžia visi turėjo galimybę išbandyti savo laimę loterijoje be pralaimėjimo, o vaikų dar laukė nuotaikingi, judrūs žaidimai.

   Tradiciškai šventė prasidėjo Eglesių kaimo himnu. Pasveikinti bendruomenės atvyko Akmenės rajono mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Papilės seniūno pavaduotoja Birutė Ungeitienė, pirmoji bendruomenės pirmininkė Rolanda Rapcevičienė bei nemažas būrys kaimyninių bendruomenių atstovų iš Daubiškių, Kalniškių, Raudonskardžio, Dabikinės, Gumbakių ir Draginių.

   Šventę vedė bendruomenės pirmininkė Irena Rimkienė ir buvęs bendruomenės pirmininkas Martynas Šlimas. Jie padėkojo bendruomenės aktyvistams už jų triūsą bei įteikė kepurėles su bendruomenės logotipu. Apdovanoti buvo: D. Banuškevičienė, S. Pundzienė, M. ir S. Šlimai, D. ir A. Šyliai, D. ir K. Šalpiai A. Siurvilaitė, M. Gabalis, E. Molytė, V. ir V. Jankauskai, J. Bulauskienė, St. Prancuitienė, L. Tupikas, A. Šalpienė, V. Narutavičius, I. Rimkienė, V. Kidykienė, A. Gedminienė.

   Vėliau bendruomenės pirmininkė pasveikino vaikus su naujų mokslo metų pradžia ir palinkėjo jiems taip pat sėkmingai mokytis, kaip jie talkina bendruomenei visose jos veiklose. Vaikai taip pat pasveikino bendruomenę su jubiliejumi, o Justė, Vaida ir Deimena padainavo porą dainelių.

   Padėkos dovanėlės buvo įteiktos ir bendruomenės gražiausių sodybų šeimininkėms D. Šylienei ir A. Šalpienei. Pagerbti buvo ir šių metų bendruomenės jubiliatai: A. Kidykas, S. Prancuitienė, M. Šlimas, K. Šalpys. Jiems savo dainas skyrė buvusi eglesiškė R. Raugienė.

   Toliau šventę pratęsė Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas Mindaugas Pundzius. Intarpus savo pasirodymais užpildė G. Lideikytė ir Š. Peštenytė.

    Galbūt nieko ypatingo mūsų šventėje nebuvo, bet buvo nuoširdus bendravimas, gera nuotaika, smagūs šokiai ir linksmas juokas, kurie atpirko tą nerimą ir triūsą besiruošiant renginiui.

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie pridėjo nors mažiausią kruopelytę savo darbo ir širdies į pasiruošimo darbus, visiems, kurie buvo tą vakarą kartu su mumis – saviškiams ir iš kitų bendruomenių atvykusiems.

     Nuoširdžiai dėkoju mūsų rėmėjams - Akmenės rajono savivaldybei, UAB „Idavang“ ir UAB „Viking Industrier“.

 

       Bendruomenės pirmininkė Irena Rimkienė

 
   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.09.07 15:28
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2022 © Papilės kraštas