2024 gegužės 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Projektas „ Auksinis rudenėlis"

2016.10.12
 

     Spalio 3 dieną Papilės S. Daukanto ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ startavo projektas „Auksinis rudenėlis". Rudenį daug kas mėgsta ne tik dėl gausybės gėrybių, bet ir dėl jo nepakartojamo grožio, todėl projektą pradėjome floristinio kilimo kūrimu iš gėlių žiedų ir kitų rudens gėrybių. Kadangi mūsų skyrius mini 30–ąjį gimtadienį, kilimą ,,nuaudėme“ akcentuodami jubiliejų.                                                                                                     

     Spalio 4 d. ugdytiniai ir jų tėveliai į ,, Kregždutę“ ėjo su džiugia nuotaika ir nešini išaugintais moliūgais. O kiek rūpesčių ir džiaugsmo turėjome, kol iš atgabentų moliūgų suformavome „traukinį“.   Viso 142 moliūgai ir moliūgėliai, net 30 metrų ilgio traukinys! Ir nepakartojami įspūdžiai iš vasaros ;) Pavasarį pradėtas respublikinis ekologinis švietimo projektas „Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą“ pasiekė viršūnę.

     Trečiadienis ir ketvirtadienis – dienos, skirtos sveikatai ir kūrybai. Aktyvi grupių bendruomenė pasirūpino vaisiais ir daržovėmis, sulčiaspaudėmis, indais. Šviežias sultis vaikai spaudė ir gėrė grupėse. Ugdytiniai galėjo apžiūrėti, ragauti, uostyti, įvertinti spalvų pokyčius ir, žinoma, derinti įvairius sulčių skonius. Užėjus į grupes, galėjome pasidžiaugti originaliais vaikų, bei jos šeimos narių kūrybiniais darbais.

     Spalio 7 dieną į darželį rinkosi  vaikučiai kaip ir kiekvieną dieną, tačiau tądien jų nuotaika buvo ypatingai gera, nes laukė – Rudenėlio šventė. Šventės metu skambėjo eilėraščiai, dainelės apie rudenį, baravyką, daržoves ir vaisius. Mažieji vaikučiai neliūdėjo. Jie kartu su auklėtojomis žaidė žaidimus, rinko kaštonus, minė mįsles. Šventės pabaigoje vaikai pasivaišino Rudenėlio saldainiukais.

      Manau, kad projektas buvo sėkmingas ir pagrindinius jo tikslus – turtinti žinias apie rudenį, skatinti vaikus domėtis rudens gėrybių įvairove, jų nauda žmogui, tenkinti vaikų saviraiškos poreikį, ugdyti draugiškumą, dėmesingumą, mokyti kultūringo elgesio, suteikti džiugių emocijų – įgyvendintas. Tariu nuoširdų ačiū vaikams, jų tėveliams, grupių auklėtojoms, meninio ugdymo pedagogei, skyriaus vedėjai už idėjas, nuoširdų dalyvavimą projekte.

                                               

              ,,Kačiukų“ grupės vyr. auklėtoja Ramutė Gricienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.10.12 15:34
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas