2024 liepos 21 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Šventėme Vasario 16-ąją

2016.02.19
 

            Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – Papilė šventė iškilmingai. Tai – šventėje dalyvavusių svečių pastebėjimas.

           Miestelis nuo ryto buvo gyvas – uoliai vykdydami vadų nurodymus jaunieji šauliai gludino rikiuotės darną.

            Pirmasis papilėniškius su Valstybės atkūrimo dienos švente pasveikino Šv. Juozapo bažnyčios klebonas, kun. Jonas Jucys. Šv. Mišių metu bažnyčią papuošė jaunieji šauliai išsirikiavę su vėliavomis. Po mišių šventės dalyviai, vedami pusšimčio vėliavnešių, žygiavo į Simono Daukanto aikštę. Giedant tautišką giesmę architektas Šarūnas Sabaliauskas, jaunieji šauliai ir kraštietis Algirdas Gauronskis pakėlė Europos sąjungos, Lietuvos ir Papilės miestelio vėliavas, nugriaudėjo krašto apsaugos savanorių pajėgų karių šventinės salvės. Tuomet eisena pasuko į kultūros namus, kur tęsėsi šventė.

            Kultūros namų fojė buvo pristatyta pačių mažiausių S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ darželinukų „delniukų“ parodėlė. Ant keramikos gabalėlio įspaustos ir  tautinės vėliavos spalvomis nudažytos mažųjų rankytės – malonus reginys šventės dalyviams, neįkainojamas suvenyras mažųjų kūrėjų tėveliams, ir išradingas mokytojos Aušros Jankaitienės pavyzdys, kaip estetiškai ir kūrybingai ugdyti meilę Lietuvai pačių mažiausiųjų širdelėse.

            Salėje susirinkusieji atsistodami pagerbė vėliavų įnešimą. Pirmieji vėliavas įnešė atsargos kapitonas Alfonsas Daunys ir atsargos seržantas Klemensas Paulauskis. Paskui kariškius sekė jaunieji šauliai, salėje iškilmingai stovėję oficialiąją šventės dalį.

            Šventės dalyvius su Vasario 16-ąja pasveikino seniūnas Antanas Vaičius.

            Svečias, Kovo 11-osios akto signataras, Šiaulių universiteto filosofijos ir antropologijos katedros dėstytojas Donatas Morkūnas padarė pranešimą nekasdieniška tema „Laisvė – pilei ar Papilei“, sugretindamas eilinius Lietuvos gyventojus su valdžios atstovais.

            Šventėje taip pat dalyvavo šiauliečiai dizaineris Darius Linkevičius, architektas Šarūnas Sabaliauskas, birštonietis skulptorius Martynas Gaubas. Architektas Šarūnas Sabaliauskas papilėniškiams pristatė aikštės prie bažnyčios sutvarkymo maketą. Lietuvos 100-mečiui aikštėje turėtų atsirasti Šv. Jurgio skulptūra ant žirgo ir slibinas, simbolizuojantys gėrio pergalę prieš blogį.

            Labai svarbi Vasario 16-osios šventės dalis – kilniausio poelgio nominacijos įteikimas.

Šiemet taip pat išrinkti du laureatai. Gausiais plojimais į sceną palydėti Jadzė ir Rimantas Perminai, išauginę ir į gyvenimą išleidę globotinį Gediminą. Šią gražią šeimą nominuoti už kilniausią poelgį pasiūlė Daubiškių kaimo bendruomenė.

         Kitą nominantą pasiūlė Gumbakių kaimo gyventojai. Tai Joana Bereniutė, kaimo žmonių gerbiama ir mylima už širdies gerumą, atjautą, paramą ir gebėjimą dalintis su vietos gyventojais.

            Oficialiąją šventės dalį užbaigė jaunieji šauliai, atlikdami dvi dainas.

            2015 metų kilniausiojo poelgio nominacijos laureatams ir visiems šventės dalyviams šiltą ir nuotaikingą koncertą parengė Laura Remeikienė su merginų grupe.

            Už šventei suteiktą iškilmingumą seniūnas padėkojo jauniesiems šauliams, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų prisikėlimo apygardos 6-ajai rinktinei, jos kapitonui Arūnui Sinkevičiui bei seržantui Andriui Kriukovui, pranešėjams, daktarui Algirdui Gauronskiui, šventės vedėjai, Simono Daukanto gimnazijos mokytojai metodininkei Ritai Liachauskienei.

            Mero patarėjas Tomas Martinaitis pasveikino papilėniškius ir svečius su švente, ir įteikė savivaldybės mero Vitalijaus Mitrofanovo pasirašytą padėką seniūnijai už etnokultūros puoselėjimą.

            Po renginio popietei seniūnas pakvietė visų metų kilniausiojo poelgio nominacijos laureatus. Jos metu pasidalinta mintimis apie Lietuvos 100-mečio pasitikimą, šventės metu pristatytą aikštės sutvarkymo projektą, kalbėta apie takų aplink bažnyčią sutvarkymą.

  

                 Seniūnijos informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016.02.19 12:40
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas