2024 vasario 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Išrinktos gražiausiai šventiškai pasipuošusios sodybos

2022.12.29
 

     Vėlų gruodžio 29-osios vakarą šventinio sodybų papuošimo (apšvietimo) konkurso komisija leidosi į kelionę po Papilės miestelį ir kaimus. Šiais metais  ir miestelyje, ir kaimuose šventinių švieselių žymiai mažiau, nei ankstesniais metais, bet reikėjo gerai pasvarstyti, ką atrinkti piniginiams prizams įteikti.

     Kalėdinio aplinkos šventinio apšvietimo apžiūros-konkurso nuostatai rekomenduoja tų pačių, jau kartą skatintų sodybų šeimininkus pakartotinai apdovanoti po trejų metų. Nors bepuošiantys savo sodybas eilę metų, dažniau tą daro meniškiau, derina spalvas, pasirenka temą, tačiau  norisi paskatinti ir tuos, kurie dar nebuvo apdovanoti, padėkoti už pastangas švieselėmis praskaidrinti niūrų Kalėdinio ir Naujųjų laukimo metą.

       Ne pirmi metai išmone stebina Kairiškių daugiafunkcio centro klubas „Margažiedis", L. Marijauskienė iš Parko g., Kairiškiuose, Pelkelės  bendruomenė ir jos vadovas M. Čekanauskas,  A. ir A. Jankauskai, bei S. Alejūnaitė ir R. Paulauskas iš Pergalės g., D. ir Ž. Spaičiai iš Nepriklausomybės g., Papilės mstl. Lempučių švieselių gausa išsiskiria  R . A. Damonskų bei jaunųjų Žvinklių sodybos Šiaudinėje, Žvejų g. gyventojų Daubiškių k., I. ir J. Akučkų sodyba Pelkelės k. ir kt.

     Šių metų nugalėtojais pripažinti: Daubiškių gyvenvietės bendruomenė (bendruomenės namų teritorija), Ligitos ir Tomo  Levinų sodyba, Ventos g. 12, Papilės mstl., Jurgitos ir Vidmanto Anužių sodyba, Žvejų g. 12, Daubiškių k., Marytės ir Alfonso Kolbergų sodyba, V. Sirutavičiaus g. 23, Kairiškių k. 

     Piniginiai prizai nugalėtojams bus įteikti Naujųjų metų pradžioje.

                    J. Šiurkuvienės nuortaukos   

 

                     Seniūnijos informacija

 

                     

                     

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023.01.11 13:31
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas