2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Išdalinti Mūzos sparnai

2024.02.02
 

     Vasario 1-osios vakarą į Akmenės rajono kultūros centrą sukviesti  bibliotekų, muziejų, kultūros darbuotojai, meno mylėtojai ir kultūros puoselėtojai - padėkota už jų darbą, atsidavimą, kūrybą. Patiems darbščiausiems rajono savivaldybės meras V. Mitrofanovas įteikė Mūzos sparnus. Tai tradicinis - devintasis renginys. Tarp aštuonių nominuotųjų - mūsų seniūnijos atstovai.

      Pirmasis šio vakaro Mūzos sparnas atiteko „Aktyviausiam vedliui į muziejus" - mokytojai, visuomenininkei, kraštotyrininkei, gidei Ritai Masiulienei, kuri su krašto žymiomis, lankytinomis vietomis supažindina mūsų rajoną aplankančius svečius. Rita pasidžiaugė, kad jau rikiuoja ekskursantus, planuojančius aplankyti mūsų kraštą šiais metais, ir kvietė į ekskursiją visus susirinkusius, o papasakoti Rita turi ką ir šiek tiek žinantiems, ir nieko apie mūsų krašto istoriją negidėjusiems.

      Nominacija „Tradicijų saugojimas" suteikta Ventos ir Papilės kultūros namų jungtiniam kolektyvui „Volungė", ir jo vadovėms D. Savickienei ir D. Tenienei. Įteikiant nominaciją, Kultūros centro direktorė E. D. Statkienė kolektyvų vadoves įvardino kaip turinčias išskirtinį gebėjimą suburti dainos mylėtojus į kolektyvus, puoselėti tautos tradicijas ir jas skleisti žiūrovams įvairiose Lietuvos salėse ir šventėse. Šiais metais kolektyvas tikisi būti atrinktas dalyvauti Respublikinėje dainų šventėje.

     Vakaro dalyviams koncertavo Kauno fortepijoninis trio, kaip dera, padovanojęs širdį pakylėjančios klasikinės muzikos garsų dozę, po koncerto nominantus gėlėmis apdovanojo kolektyvai, bendruomenių, seniūnijų atstovai, vyko diskoteka. 

 

                Seniūnijos informacija

 

   
   
   

 

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024.02.02 16:19
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas