2022 spalio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Margaspalvė vaikų vasara Papilėje

2021.09.20
 

     Tradiciškai rugpjūčio mėnesį Papilės miestelio bendruomenė kartu su partneriais: Akmenės rajono paramos šeimai centru ir neįgaliųjų klubu „Parama“, organizavo vaikų vasaros dienos stovyklą „Margaspalvė vasara“, finansuotą Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos programos lėšomis.

       Rugpjūčio 16–20 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo 15 Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų vaikų: augantys daugiavaikėse ar sunkumus patiriančiose šeimose bei vaikai, turintys sveikatos problemų. Vaikus globojo, jais rūpinosi ir bendravo stovyklos vadovės – Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė ir Kristina Sabaitienė.

       Stovyklos atidaryme dalyvavo ir gerų įspūdžių patirti stovyklautojams linkėjo Papilės seniūnė Jūratė Šiurkuvienė. Stovyklos vadovai, vaikai ir jų tėvai puošė stovyklos erdvę, tarpusavyje bendravo, vieni su kitais susipažino, vaišinosi šventiniu pyragu, kurį iškepė Zinos Basienės kavinė.

      Pirmąją stovyklos dieną vaikai linksmai ir aktyviai leido laiką jodinėdami Rasos Balčienės auginamais žirgais. Stovyklautojai susipažino su žirgininkystės verslu, turėjo galimybę sušukuoti žirgų karčius, supinti jiems kasas. Po šaunios iškylos vaikai mėgavosi vandens malonumais – smagiomis maudynėmis Ventos upėje.

     Antrąją stovyklos dieną vaikai kartu su Angele Buiniene iš šieno mokėsi daryti paukščius, kuriais buvo papuošta Papilės miestelio šventės erdvė. Po darbų vaikai linksminosi diskotekoje, piešė, žaidė stalo žaidimus.

     Trečiąją stovyklos dieną Papilės neįgaliųjų klubo narės Irena Lingienė ir Birutė Daunienė vaikus mokė gaminti bandeles su obuolių ir varškės įdaru. Gamindami skanėstus vaikai atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, ugdė maisto gamybos, darbinius ir bendradarbiavimo įgūdžius. Po darbų vyko linksmybės diskotekoje, piešimas ant veido ir kūno, fotosesija.

     Ketvirtą dieną stovyklautojai vyko į Žemaitijos regioninį parką, susipažino su parke gyvenančiais gyvūnais, jų išvaizda, mityba, klausėsi jų skleidžiamų garsų. Platelių dvaro parke vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime, kurio metu susipažino su augančiais medžiais, naudodamiesi technologijomis mokėsi nustatyti medžių amžių, žaidė įvairius komandinius žaidimus. Smagiausia tos dienos išvykos dalis stovyklautojams buvo pasiplaukiojimas laivu po Platelių ežerą. Stovyklautojai gėrėjosi ežero ir jo salų grožiu, išgirdo legendų ir padavimų apie Platelių ežero ir 7 jo salų atsiradimo istoriją, buvusių vietinių gyvenimo būdą, verslus, amatus.

   Paskutinė, penktoji, stovyklos diena buvo skirta vaikų ir jų šeimų ekskursijai į Palangą, prie jūros. Palangos mieste apsilankyta iliuzijų name „Eureka“, kuriame vaikų laukė unikalūs ir interaktyvūs eksponatai, iliuzijos, įvairios pramogos. Tai buvo įspūdingiausia stovyklos diena, kai vaikai maudėsi jūroje, pramogavo, mėgavosi skanėstais.

     Stovyklos metu vaikai išmoko dirbti komandoje, sustiprino bendravimo įgūdžius, išmoko geriau pažinti save ir kitus, aktyviai judėjo, aplankė įdomias lankytinas vietas, lavino fantaziją, atskleidė savo kūrybinius bei meninius gebėjimus, patyrė daug teigiamų emocijų.

    Visas stovyklos dienas vaikams buvo smagu aktyviai leisti laiką. Atsisveikindami vaikai apgailestavo, kad greitai prabėgo laikas, ir prašė kitais metais vėl pakviesti į stovyklą.

     

Projekto vadovė Dovilė Spaičienė,

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.09.21 10:56
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2022 © Papilės kraštas