2022 spalio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Margaspalvė vasara Papilėje

2022.09.02
 

    Tradiciškai, rugpjūčio mėnesį Papilės miestelio bendruomenė kartu su partneriais: Akmenės rajono paramos šeimai centru ir Papilės miestelio neįgaliųjų klubu „Parama“, organizavo vaikų vasaros dienos stovyklą „Margaspalvė vasara“, finansuotą Akmenės rajono savivaldybės vaikų socializacijos programos lėšomis.

   Rugpjūčio 8–12 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo 17 Papilės miestelio ir aplinkinių kaimų vaikų: augančių daugiavaikėse ar sunkumus patiriančiose šeimose bei turinčių sveikatos problemų. Vaikus globojo, jais rūpinosi ir su jais bendravo stovyklos vadovės – Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinės darbuotojos Dovilė SpaičienėirKristina Sabaitienė.

  Stovyklos atidaryme dalyvavo ir gerų įspūdžių patirti stovyklautojams linkėjo Papilės miestelio seniūnė Jūratė Šiurkuvienė. Stovyklos vadovai ir vaikai puošė stovyklos erdvę, tarpusavyje bendravo, vieni su kitais susipažino, vaišinosi skanėstais, kuriuos dovanojo labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“.

    Pirmąją stovyklos dieną vaikai vyko į Kuršėnų dvarą, kuris yra vienintelis vertingiausias medinės dvarų architektūros palikimas Šiaulių rajone. Jame išlikę autentiški laiptai, langų rėmai, medinės lauko durys. Kuršėnų tradicinių amatų centre, kuris įsikūręs Kuršėnų dvare, ir oficinoje stovyklautojai dalyvavo edukaciniame užsiėmime – gamino knygų skirtukus. O edukacinio - degustacinio užsiėmimo metu skanavo Kuršėnų vyniotinio su žolelių arbata. Po užsiėmimų stovyklautojai vaikščiojo po dvaro parką, perėjo ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą, mėgavosi užkandžiais, kuriuos pagamino Papilės neįgaliųjų klubo „Parama“ pirmininkė Irena Lingienė.

     Antrąją stovyklos dieną vaikai piešė ant drobės, žaidė judrius žaidimus, dalyvavo Papilės kultūros namų darbuotojų V. Virbicko ir V. Kupstienės paruoštoje muzikinėje viktorinoje „Atspėk dainą“.

  Trečiąją stovyklos dieną vaikai linksmai ir aktyviai leido laiką jodinėdami su Rasos Balčienės auginamais žirgais.Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė Dovilė Joniškienė, tėveliai Paulius ir Janina Žadeikiai virė sriubą ant laužo, kepė bulves laužo žarijose. Po šaunios iškylos vaikai mėgavosi vandens malonumais – smagiomis maudynėmis Ventos upėje.

    Ketvirtą dieną stovyklautojai linksminosi Papilės parke kartu su animatoriais iš asociacijos „Pramogos jūsų vaikams“, vyko fotosesija, buvo daromos tatuiruotės, vaišinamasi ledais ir kitais skanėstais, kuriuos dovanojo S. ir D. Martyšiai, R. ir H. Dargiai.

   Paskutinė, penktoji, stovyklos diena buvo skirta vaikų ir jų šeimų ekskursijai į Palangą prie jūros. Tai buvo įspūdingiausia stovyklos diena, kai vaikai maudėsi jūroje, pramogavo, mėgavosi skanėstais.

     Stovyklos metu vaikai išmoko dirbti komandoje, sustiprino bendravimo įgūdžius, išmoko geriau pažinti save ir kitus, aktyviai judėjo, aplankė įdomias lankytinas vietas, atskleidė savo kūrybinius bei meninius gebėjimus, patyrė daug teigiamų emocijų.

    Visas stovyklos dienas vaikams buvo smagu aktyviai leisti laiką. Atsisveikindami vaikai apgailestavo, kad greitai prabėgo laikas, ir prašė kitais metais vėl pakviesti į stovyklą.

    

Projekto vadovė Dovilė Spaičienė,  

Akmenės rajono paramos šeimai centro socialinė darbuotoja

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022.09.02 13:57
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2022 © Papilės kraštas