2021 liepos 31 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Poeto Vytauto Mačernio 100-metis paminėtas Papilėje

2021.06.23
 

     Vytauto Mačernio talentu niekas nedrįsta abejoti. Nors pačioj jaunystėj teko atsisveikinti su gyvųjų pasauliu, tačiau šis žmogus suspėjo atskleisti savo, kaip didžio kūrėjo, gabumus. Jo kūrybos bagažą sudaro liūdesiu alsuojantys sonetai, trioletai, reikšmingiausias jo eilėraščių ciklas – „Vizijos“, taip pat vertimai, proza bei labiausiai jo asmenybę atskleidžiantys laiškai.

     Visoje Lietuvoje vyksta renginiai, skirti poeto 100-sioms gimimo metinėms paminėti. Vienas iš jų vyko Papilėje – „Kiek aš nedegu – tiek negyvenu“. Į renginį buvo pakviestos ir mielai sutiko dalyvauti garbingos viešnios – poeto dukterėčios Vitalija Rupšienė, Virginija Rojuvienė ir Naktis Vaitkienė. Taip pat renginyje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Papilės miestelio seniūnė Jūratė Šiurkuvienė, žinoma Akmenės rajono poetė Vitalija Žakienė.

     28 žiemos sonetu „Norėčiau jums kaip knygą nuo pradžios atskleisti....“ renginį pradėjo Papilės kultūros namų vadovė Virginija Kupstienė. Renginį vedė ir ištraukas iš Mačernio laiškų skaitė Papilės Kazio Narščiaus filialo bibliotekininkė Irena Rimkienė. Akmenės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė pasidalino savo įspūdžiais iš kelionės Mačernio takais bei pakvietė į kitą renginį, kuris vyks Naujoje Akmenėje.

    Buvo parodytas videofilmas apie poeto gimtinę – Šarnelę bei Vytauto Mačernio sesers Valerijos Šilinskienės prisiminimų įrašas, kurį mums padovanojo jos anūkė Laura Rojutė – Maselskienė.

     Poeto dukterėčia Virginija Rojuvienė papasakojo apie plačią Mačernių giminę, o Naktis Vaitkienė perskaitė niekur dar nepublikuotą dėdės eilėraštį Rainių kankiniams, kurį jis parašė paprašytas pasakyti kalbą per žuvusio Rainiuose kaimynų sūnaus laidotuves. Vėliau viešnios atsakė į žiūrovų klausimus.

    Skambėjo poezija ir dainos pagal Mačernio žodžius. Eilėraščius ir sonetus skaitė Rita Liachauskienė, Vita Šimanskienė ir Neda Kyzikaitė. Dainavo Klaipėdos kolegijos studentė Renata Raugienė ir kultūros namų mėgėjų meno kolektyvų vadovas Vidmantas Virbickas. Paskutinė daina „O mylimoji...“, kuria atliko muzikos autorius V. Virbickas, buvo sukurta pagal Mačernio žodžius specialiai šiam renginiui.

     Renginį baigėme Vitalijos Žakienės prieš keletą dienų sukurtu eilėraščiu „Vytautui Mačerniui“.

    Renginio organizatoriai – Papilės Kazio Narščiaus biblioteka-filialas ir Papilės kultūros namai - nuoširdžiai dėkoja visiems svečiams ir dalyviams, padėjusiems surengti poeto atminimo valandėlę.

 

 

Papilės Kazio Narščiaus filialo bibliotekininkė Irena Rimkienė

 

Nuotraukos Vitalijos Žakienės ir Onos Fokienės

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.06.28 08:26
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas