2023 birželio 6 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Pristatyta 6-oji knyga apie Papilę

2022.11.06
 

    Lietingą lapkričio 5-osios vidudienį Papilės kultūrios namuose tvyrojo jauki atmosfera. Papilėniškiai, kraštiečiai rinkosi į knygos „Papilė. Tėvynei ir laisvei 1918-2018" pristatymą. Tai 6-oji Papilės seniūnijos rėmimo fondo užsakymu išleista knyga, kurios sumanytojai - fondo administratorius A. Vaičius ir fotomenininkas J. Strazdauskas. Pastarasis buvo sukaupęs nemažai nuotraukų, kurios nepateko į knygą „Mūsų Papilė", o A. Vaičius mintis buvo aprašyti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio įamžinimo Papilėje projektus. 80 psl. apimties knyga išleista 100 egzempliorių tiražu S. Jokužio leidykloje-spaustuvėje. Leidžiant knygą bendradarbiavo Papilės seniūnės pavaduotoja B. Ungeitienė, redagavo E. Burkė.

      Knygos pristatymą muzikiniu kūriniu pradėjo birbynininkas V. Virbickas ir vedančioji R. Liachauskienė, pakvietusi knygos sumanytoją A. Vaičių, kuris papasakojo apie tai, nuo ko prasidėjo knygų apie Papilę leidyba 2000 metais, ir kaip gimė mintis išleisti dar vieną knygą. B. Ungeitienė susirinkusiems trumpai pristatė knygos turinį. Knyga apima 8 metų laikotarpį - nuo 2014 metų, kai kraštiečiui daktarui A. Gauronskiui ir A. Vaičiui kilo mintis pastatyti ženklą Papilėje - įamžinti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, iki 2021 metų, kuomet šis ženklas buvo pašventintas. Apie šiame laikotarpyje vykusias diskusijas, svarstymus, pasitarimus, šventes, ąžuolyno sodinimą ir išleistą šiai progai knygą „Mūsų Papilė". Knygoje skaitytojas ras skulptoriaus M. Gaubo įžvalgas apie paminklo kūrimą, pradinį aikštės prie bažnyčios sutvarkymo projektą, laiško į kapsulę tekstą, ąžuolyno sodintojų palikėjimus Papilei ir papilėniškiams, ir, žinoma, paminklo šventinimo iškilmes.

       A. Vaičius padėkojo ir įteikė prisiminimo dovanėles bei naujai išleistą knygą jos autoriams, o taip pat po knygą dovanojo visiems šimtmečio ženklo sukūrimo ir pastatymo rėmėjams ir talkininkams. Knygos dovanotos S. Daukanto ir Lazdynų Pelėdos muziejams,  visoms rajono bibliotekoms.

       Už dovanotą knygą ir iniciatyvą ją išleisti, Papilės istorijos įamžinimą padėkojo rajono tarybos narys, kraštietis V. Balkauskas. Gerbti savo kraštą ir jo istoriją ragino fotomenininkas J. Strazdauskas.

       Knygos pristatymo šventę vainikavo charizmatiškojo solisto L. Mikalausko koncertas. 

      Pabaigai visi šventės dalyviai buvo kviečiami puodeliui kavos ir išragauti raudonskardiečių gaminamų sumuštinukų.

 

              Rėmimo fondo informacija

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022.11.10 18:36
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas