2021 kovo 2 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos

Šaltą Vasario 16 –osios rytą Papilės ateitininkai pražydino sniegą „Su meile Lietuvai“

2021.02.17

       Vasario 16-osios ankstyvas rytas baltose pusnyse ir šaltyje paskendusiame Papilės miestelyje. Dar nėra nė 8 valandų , aplink tylu, viskas uždaryta, gyventojų dauguma dar miega... Bet prie miestelio centre stovinčio paminklo Lietuvos istorikui Simonui Daukantui renkasi tikrieji šių laikų gerų darbų partizanai- Papilės šv. Aloyzo kuopos ateitininkai. Jų rankose pačių padarytos popierinės vėliavėlės- vienoje pusėje suklijuotos Lietuvos vėliavos spalvos, kitoje- mylinti savo gimtąjį kraštą širdis. Viskas aišku: „ Su meile Lietuvai“. Ilgoką laiką kuopos nariai namuose savo rankomis darė šias vėliavėles, padedami ir mamų, ir gimnazijos floristės Angelės Buinienės. Tokių ryškiaspalvių darbelių suskaičiavome gerokai virš šimto. Ankstyvo ryto šventinę akciją – miestelio viešųjų erdvių papuošimą vėliavėlėmis- pasiryžo atkakliausieji: kuopos tarybos narės Monika Anužytė ir Goda Mikužaitė su broliuku Gustu bei JAS kandidatas Rojus Anužys su savo mama Ilona.

   Pirmiausia Vasario 16-osios proga papuošėme Simono Daukanto paminklo papėdę. Baltame sniege gražiai pražydo ir pasipuošė trispalviais žiedais didžiojo Lietuvos istoriko paminklas. Tai padėkos, džiaugsmo ir meilės žiedai.

   Kaip nepapuošti Vasario 16-osios proga savo mielos gimnazijos – akcijos atstovai jau ir čia vėliavėlėmis pražydino vazas prie pagrindinio įėjimo. Papilės Simono Daukanto gimnazija gana sena, todėl vyresnieji gyventojai į ją praeidami žvelgia nuo pagrindinės gatvės pusės- papuošėme ryškiais žiedais ir šią miestelio žinių šventovės pusę- pražydo baltas sniegas speiguotą žiemos dieną....

   Kai dauguma miestelio gyventojų šventinį rytą atsikėlė ar išėjo prie savo namų iškelti Lietuvos valstybinę vėliavą- ateitininkų vėliavėlės jau visus sveikino su Tėvynės Lietuvos valstybės atkūrimo švente. Malonu savo tyliais darbais ir kitus džiuginti, ir savo jausmus išreikšti.

                                                            Genovaitė Pundziuvienė, Papilės šv. Aloyzo kuopos globėja

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.02.22 09:11
 
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas