2022 sausio 25 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos

Laisvės gynėjų diena Papilėje

2022.01.13

      Eilę metų Laisvės gynėjų dienos renginiai vykę Šv. Juozapo bažnyčioje, ar lauko erdvėse, šiemet persikėlė į kultūros namus. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo ne tik seniūnijos vyresni gyventojai, bet ir gausus būrys vyresniųjų klasių gimnazistų. Po Tautiškos giesmės, koncertavo kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Žara“ (vad. D. Savickienė, koncertmeisteris R. Dievinas), birbyne grojo mėgėjų meno kolektyvų vadovas V. Virbickas, dainavo Ventos muzikos filialo mergaičių duetas A. Kuprytė ir R. Griciūtė. Jautrų žodį apie iškovotą laisvę tarė seniūnės pavaduotoja B. Ungeitienė. Į renginį, atsisakiusi kvietimo į iškilmingą Seimo posėdį, atvyko viešnia iš sostinės, tragiškų įvykių 1991 metais liudininkė Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė. Jos dalyvavimą šventėje organizavo Simono Daukanto muziejaus vadovė E. Sakalė. 

     Transportą viešnios atvykimui parūpino Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus prie Seimo kanceliarijos vedėja Angonita Rupšytė. Taip pat šis skyrius dovanojo renginio dalyviams sausio 13-osios suvenyrų. Loreta pasidalino savo prisiminimais, atskleisdama tos nakties įvairias negirdėtas autentiškas detales. Jos pasakojimas buvo toks gilus ir jaudinantis, jog žiūrovų akyse kaupėsi ašaros ir stojo neapsakoma tyla. Renginį vedė ir poeziją skaitė Kazio Narščiaus bibliotekos-filialo vyr. bibliotekininkė I. Rimkienė.

 

         Papilės kultūros namų vadovė                               Virginija Kupstienė

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2022.01.18 08:14
 
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2022 © Papilės kraštas