2023 gruodžio 5 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Savanorių popietė

2022.11.17
 

      Papilės miestelio bendruomenės savanoriai dalyvavo Maisto banko akcijoje. Spalio 14-15 dienomis Kuršėnų miesto PC „Iki" rinko paramą Papilės seniūnijos nepasiturintiems, vienišiems, neįgaliems gyventojams, daugiavaikėms šeimoms. Akcijoje dalyvavo 14 savanorių - suaugusių žmonių ir Simono Daukanto gimnazijos moksleivių.

      Lapkričio 16-osios popietę į seniūnijos salęs savanoriai buvo pakviesti aptarti akcijos rezultatų, pasidalinti įspūdžiais. Popietėje dalyvavusi seniūnė J. Šiurkuvienė nuoširdžiai padėkojo bendruomenės nariams už iniciatyvą, o akcijos dalyviams perdavė Maisto banko padėkas.

      Savanoriai pasidalino įspūdžiais, pasidžiaugė, kad visiems buvo nauja patirtis, kai kuriems teko susidoroti su jauduliu, ir susidurti su žmonėmis, turinčiais skirtingą požiūrį į akciją. Vienus teigiamai nuteikė rėmėjų atjauta sunkiau gyvenantiems, kitiems teko išgirsti nemalonių replikų. Džiugu, kad tokių žmonių mažuma. Akcijos dalyviai atkreipė dėmesį,  kad daug  jaunų žmonių geranoriškai aukoja, atėję į prekybos centrą su šeimomis apie akciją pasakoja savo vaikams, moko juos dalintis gerumu.

      Surinktą paramą seniūnijos socialinio darbo organizatorė J. Irnienė kartu su Paramos šeimai centro socialinėmis darbuotojomis D. Spaičiene ir K. Sabaitiene sudėliojo į atskirus paketus ir išdalino 45 šeimoms. 

 

                  Seniūnijos informacija

 
 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022.11.18 08:18
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas