2021 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Šeštinių iškilmės Apžadų kapeliuose

2021.05.18
 

     Pas mus šventės tradicija tęsiasi nuo neatmenamų laikų, kaip skelbia rašytinė žinia, bent jau daugiau kaip porą šimtų metų.

      Kas turi būti daroma Apžadų kapeliuose per Šeštines, išlaikyta ir šiemet. Šventas Mišias aukojo Tryškių klebonas Darius Povilaitis, giesmėmis pritarė giesmininkės ir jų vadovas Adolfas Lukošius iš Tryškių. Šie metai Seimo nutarimu paskelbti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metais, tad šiam tauriam žmogui pagarbos žodį tarė klebonas, papildė bibliotekininkė Janina Čibirienė. Sveikinimo žodį kraštiečiams tarė rajono tarybos narys Apolinaras Nicius. Sulaukta svečių net iš Skuodo: autentiškais vaikystės prisiminimais pasidalijo Liuda Vyšniauskienė, o Juozas Vyšniauskas nupasakojo, kodėl pušyje atsirado jo kurta koplytėlė.

     Po Mišių džiaugėmės ne vien paukščių čiulbėjimu, bet ir Papilės kultūros namų stilizuotos muzikos kapelos „Liepa“ melodijomis (vadovas Laimutis Čeludis). Suprantama, ir be kleckų Šeštinės būtų ne Šeštinės. Sakė, labai skanūs išėjo kleckai, nes juos su meilė virė Vida Stankienė, Veronika Beniušienė, Rasa Graibutė, Nijolė Prišmontienė, Salomėja Dapšienė.

    Kad šventė pavyktų, čia gyvenantys prisiima įvairius organizacinius rūpesčius, o kai kas prisideda kitaip - finansiškai ar produktais. Dėkojame Jadvygai Balvočiūtei, Apolinaro Niciaus, Edmundo Niciaus, Prano Niciaus, Justinos Bučienės, Ievos Čijunskienės šeimoms.

 

        Rita Masiulienė

 
   
   
   

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.05.20 09:51
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2021 © Papilės kraštas