2024 liepos 21 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Vaikų socializacijos stovykla „ Margaspalvė vasara“

2023.09.08
 

     Papilės miestelyje buvo surengta vaikams vasaros poilsio stovykla „ Margaspalvė vasara“ pagal vaikų socializacijos programos projekto veiklas. Projektą finansavo Akmenės rajono savivaldybė. Stovykloje dalyvavo 17 stovyklautojų nuo 7 iki 17 metų. Susirinkusius vaikus ir jų tėvelius pasveikino Papilės seniūnė Jūratė Šiurkuvienė, Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė Dovilė Joniškienė.

     Vaikų vasaros stovyklos metu vyko kūrybiniai-meniniai užsiėmimai (kūrybinės, sportinės, turistinės užduotys, įvairūs žaidimai). Vaikai mokėsi bendravimo ir bendradarbiavimo, pasitikėjimo savimi ir atsakomybės už savo veiksmus, ugdė teigiamus socialinius įgūdžius, įgijo žinių apie save, mokėsi valdyti emocijas, plėtė bendravimo su bendraamžiais įgūdžius.

     Pirmąją stovyklos dieną - kūrybiškumo dieną - vyko stovyklos atidarymas. Vaikai dalyvavo kūrybiniame-edukaciniame užsiėmime, su akriliniais dažais dekoravo keraminius puodelius vasaros tematika. Vaikų sukurti puodeliai primins jiems apie vasaros stovyklėlę. Vaikai ugdė kūrybinius-meninius gebėjimus. Stovyklautojai dalyvavo sportinėse rungtyse, ant laužo kepė dešreles, zefyriukus.

     Antrąją stovyklos dieną vaikai vyko į kino filmą Makva: Miško siela. Kvapą gniaužiantys vaizdai, pasakiškos būtybės ir iš legendomis apipintos praeities atkeliavusi istorija apie žmogaus ir fėjos draugystę labai patiko vaikams. Po filmo vaikai dalyvavo sportiniuose užsiėmimuose batutų parke.

     Trečiąją stovyklos diena buvo skirta pažintinei-edukacinei išvykai į Telšių žemaičių kaimo muziejų. Muziejuje vaikai susipažino su Žemaitijos kaimu, jo sodybomis, kurios atspindi XIX a. pab. Žemaitijos kaimo vaizdą. Stovyklautojai susipažino su senoviniuose pastatuose eksponuojamais autentiškais senoviniais žemaičių baldais, darbo įrankiais, buities apyvokos reikmenimis, indais, kryžiais, paveikslais. Žemaičių kaimo sodyboje žiedus skleidžia 25 rūšių senoviniai bijūnai, auginamos vaistažolės. Po pažinimo įspūdžių vaikai pakviesti į meninį-kūrybinį užsiėmimą-piešimą ant stiklo. Daugumai vaikų tai buvo pirma patirtis, gavosi nuostabūs piešiniai.

     Ketvirtąją stovyklos dieną stovyklautojai vyko į Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kur pasitiko Ventos RP grupės patarėjas Ramūnas Dulinskis. Ventos regioninio parko lankytojų centras yra išskirtinis tuo, kad čia išlikę juros periodo gyvūnų, tarp jų dinozaurų liekanų. Vaikai susipažino su įvairiausiomis fosilijomis: nuo įspūdingų amonitų iki kalmarų protėvių kiautų. Po pažintinės ekskursijos lankytojų centre vaikai vyko į Šaltiškių molio karjerą. Vaikams buvo smagu su guminiais botais braidyti po limpantį molį ir stebėti nuostabų gamtos vaizdą ir molyje augančią augmeniją. Po turiningos išvykos vaikų laukė maudynės Ventos upėje ir dešrelių ant laužo kepimas.

     Penktoji stovyklos diena buvo „smaguriškiausia“ iš visų, nes vaikai vyko į Šiaulių „Rūtos“ šokolado muziejų ir šokolado dirbtuves. Šokolado fabriko lankytojai trumpam tapo šokolado meistrais. Keletą minučių stebėję šokoladinių saldainių gamybos procesą, saldaus užsiėmimo dalyviai ir patys išbandė jėgas gamindami šokoladinius skanėstus ir čia pat juos ragaudami. Ekskursijos dalyviai aplankė Rūtos fabriko muziejų. Tokio muziejaus gali pavydėti ir šokolado industrija garsėjantis Briuselis. Muziejaus gidė supažindino ne tik su įdomia fabriko istorija, bet ir su keturių tūkstantmečių šokolado vartojimo paslaptimis. Šokolado fabrike vaikai išbandė interaktyvius žaidimus, kūrė saldainių popierėlių dizainą. Po saldžios edukacijos vaikai tęsė išvyką Dargaičių zoologijos sode, kuriame lankė gyvūnėlius, juos savo rankomis maitino.

     Stovyklos metu vaikams suteikta galimybė daug pamatyti, sužinoti, praplėsti akiratį, tobulinti bendravimo įgūdžius, susirasti draugų, įgyti pasitikėjimo ir smagiai praleisti laiką.

     Už didelę pagalbą vaikų vasaros stovykloje dėkojame Papilės miestelio bendruomenės narėms: Rasai Mikužienei, Irenai Lingienei, Dovilei Joniškienei, Dovilei Spaičienei, Jolantai Irnienei.

 

                   Projekto vadovė   Kristina Sabaitienė

 

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023.09.18 13:54
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas