2024 spalio 4 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos

Vaikų stovykla „ Margaspalvė vasara“

2024.09.23

     Rugpjūčio 5-9 dienomis Papilės seniūnijoje gyvenantys 8-16 metų amžiaus vaikai dalyvavo užimtumo stovyklėlėje „Margaspalvė vasara“. Vaikų socializacijos programą finansavo Akmenės rajono savivaldybė. Dėkojame Papilės miestelio bendruomenės pirmininkui Karoliui Krancui ir visiems bendruomenės nariams, padėjusiems sukurti vaikams jaukią aplinką. Dėkojame Papilės miestelio neįgaliųjų klubui „ Parama“, klubo narei Irenai Lingienei už vaikams pravestas picos kepimo pamokas. Dėkojame už pagalbą Laimai Ralienei, gidei Ritai Masiulienei, Rolandui Dargiui už vaikams padovanotus ledus, Gumbakių bendruomenei, A. Šiurkui ir A. Šiurkuvienei už puikią vaikų viešnagę elnių ūkyje.

     Vaikų stovyklos metu buvo ugdomi įvairūs vaikų gebėjimai: vaikai įgijo daugiau drąsos, pasitikėjimo savimi, susirado naujų draugų, ugdė naudingus bendravimo įgūdžius. Jaunieji stovyklautojai lavino savo vaizduotę ir kūrybiškumą, mokėsi pasigaminti maistą, vaikai puoselėjo savo fizinę ir emocinę sveikatą.

     Pirmąją stovyklos dieną vaikai ugdė savo meninius ir kūrybinius gebėjimus- dekupažo technika meniškai apipavidalino savo daiktadėžę. Papilės neįgaliųjų klubo „ Parama“ narė Irena Lingienė vaikus mokė kaip patiems išsikepti picą. Vaikai miklino pirštukus minkydami tešlą ir formuodami picas.

   Antrąją stovyklos dieną leidomės į žygį pėsčiomis į Gumbakių kaimą. Buvo ugdomas vaikų fizinis aktyvumas ir ištvermė. Žygiavome per Papilei svarbias lankytinas vietas: pro S. Daukanto paminklą, aplankėme S. Daukanto kapą, S. Daukanto muziejų, Šv. Juozapo bažnyčią, Lakštingalų slėnį, kur vaikai mokėsi atpažinti lakštingalų giesmes. Nužygiavome į laukinių gyvūnų ūkį, kuris įsikūręs Gumbakių kaime. Stovyklautojai galėjo iš savo rankų pamaitinti elnius, juos paglostyti. Gyvūnų terapija suteikia vaikams daugiau meilės, atjautos jausmą. Įsikūrę Gumbakių bendruomenės pavėsinėje- pailsėjome, skanavome pačių ant laužo išsikeptomis dešrelėmis ir zefyriukais, atsigaivinome ledais.

   Trečiąją dieną jaunieji stovyklautojai vyko į Šiaulių batutų parką ir vėl buvo fiziškai labai aktyvūs. Po sporto vaikai vyko į Šiaulių Akropolį žiūrėti filmo „ Išvirkščias pasaulis“. Stovyklautojai žiūrėjo nuotaikingą filmą, mokėsi kaip susidraugauti su kasdien kylančiais įvairiais jausmais. Filme buvo pasakojama apie vienuolikametės Railės vidinį pasaulį, jos išgyvenimus. Paauglių brendimas kartais primena duobėtą kelią- būtent taip atrodo vienuolikmetei Railei, kurios tėtis gavo naują darbą ir iš jaukaus gimtojo miesto šeima persikelia į niekad nepailstantį San Francisko miestą. Railę lydėjo penkios emocijos: Laimė, Nelaimė, Baisulys, Pyktis ir Bjaurastis, kurios jai patarė kaip elgtis sprendžiant kasdienines problemas mokykloje ir namie.

   Ketvirtą stovyklos dieną stovyklautojai vyko į Telšius. Telšiai- Žemaitijos sostinė įsikūrusi ant septynių kalvų prie Masčio ežero. Vaikai galėjo atsipalaiduoti ir pasvajoti plaukdami su laivu po Masčio ežerą, pasigrožėti didingu ežeru. Vaikai galėjo ir patys išbandyti valdyti laivą. Vėliau aplankėme Meškų muziejų, kuriame yra virš 5000 įvairiausių meškiukų- nuo pačio mažiausio iki didelio meškino iš stiklo, medžio, pliušo, keramikos, samanų ir tt. Pasak legendos, žemaičius užaugino meškos, todėl ji yra žemaičių globėja. Vaikai padovanojo muziejui kelis savo atsivežtus pliušinius meškiukus. Gidė R. Masiulienė aprodė vaikams jaukų Telšių miestą ir pasiūlė pažaisti puikų interaktyvų žaidimą, kur reikėjo surasti ežero pakrantės skulptūrose įsikūrusias meškas. Laimėjusių komandų laukė apdovanojimai.

   Paskutinė stovyklos diena buvo skirta žirgų terapijai. Vaikai pynė žirgams kasytes, juos iš savo rankų maitino, glostė. Jaunieji stovyklautojai jodinėdami ir būdami kartu su žirgais patyrė daug teigiamų emocijų. Žirgų terapija vaikus nuramino, skatino žmogaus ir gyvūno draugystę, prieraišumą, ji yra taikoma įvairių sveikatos sutrikimų ir sunkumų turintiems vaikams. Jojimo judesiai atpalaiduoja raumenis, gerėja jų tonusas, lavėja įvairių jutimų integracija smegenyse. Karštą vasaros dieną vaikai atsigaivino ledais, ant laužo kepė dešreles ir zefyriukus, dalijosi smagiais stovykloje patirtais įspūdžiais

 

              Kristina Sabaitienė ir Dovilė Spaičienė

 

   
   
   
   
   
   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2024.09.24 16:38
 
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas