2018 gruodžio 19 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Šimtmečio ženklas - jau Papilėje

2018.02.15
 

      Vasario 14-osios pavakarę į Papilę atvežta šv. Jurgio skulptūra. Popiet skulptorius M. Gaubas savo kūrybos darbą išlydėjo iš Kauno. Savo pažadą - skulptūrą pagaminti ir išlieti iki vasario 16-osios - skulptorius ištesėjo.

      Papilėje automobilio su šimtmečio ženklu laukė kraštietis daktaras A. Gauronskis, architektas Š. Sabaliauskas, seniūnas A. Vaičius ir pulkas vyrų, pagelbėjusių ją iškelti ir „apgyvendinti" bažnyčioje. Čia skulptūra „gyvens", kol bus sutvarkyta aikštė, pastatytas postamentas šiam paminklui. Skulptūra sveria apie 200 kg, todėl reikėjo tvirtų rankų, kad ją įnešti į bažnyčią ir užkelti ant laikino postamento.

      Seniūnas A. Vaičius nuoširdžiai dėkoja A. Čepui, G. Sruogiui ir V. Raliui, labai operatyviai pagaminusiems laikinajį postamentą, ir vyrams, kurie tą vakarą talkininkavo įnešant, pritvirtinant ir užkeliant skulptūrą.

 

         Seniūnijos informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.02.20 13:03
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas