2018 rugpjūčio 16 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Juros periodo atodanga

Ventos upės slėnio šlaituose ir Jurakalnio griovoje yra 9 juros periodo uolienų atodangos. Jura vadinamas vidurinis mezozojaus eros etapas, prasidėjęs prieš 205 milijonus metų ir trukęs apie 60 milijonų metų

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

A. Martyšiaus kaimo turizmo sodyba

Kaimo turizmo sodyba „Svajoklių slėnis“

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti.

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Tradicine miestelio švente pasitinkame rudenį

2017.09.13
 

      Nepastebimai greitai prabėgo vasara, rugsėjį pradedame gražiomis šventėmis – nuskambėjo rugsėjo 1-osios, o netrukus po jos – ir tradicinė miestelio šventė, kaip visada, sutampanti su Šilinių atlaidais. Šventėme dvi dienas.

       Pirmoji – pramoginė diena prasidėjo paroda kultūros namuose. Čia buvo eksponuojama daugiau kaip 100 metrų trispalvė juosta, kurią kultūros darbuotojų iniciatyva  numezgė neįgaliųjų klubo „Parama“, pagyvenusių žmonių klubo „Atgaiva“, S. Daukanto gimnazijos bei miestelio auksarankės. Lėšas siūlams įsigyti aukojo daugelis miestelio gyventojų.

      Eksponuojamos buvo trispalvės suvenyrinės gėlytės. Jas ant specialių staklyčių „audė“ vaikų stovyklos „Kūrybinės saviraiškos erdvės“ mergaitės. Joms vadovavo „Paramos“ klubo pirmininkė I. Lingienė ir klubo narė B. Daunienė. Juosta ir gėlytės skirtos pasitikti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį. O Tautinio  kostiumo metams buvo eksponuojamas Lietuvos regionų tautinis kostiumas, pasiūtas ant medinių lėlių. Šiuos darbus sukūrė Akmenės rajono gimnazistai. Parodą aplankė ne tik papilėniškiai, bet ir būrelis turistų iš Rygos.

      Vakarop miestelio parke pramogos prasidėjo populiariosios muzikos grupės „DAR“ pasirodymu. Po koncerto šventės dalyvius ir svečius pasveikino Papilės seniūnas Antanas Vaičius. Seniūnas susirinkusius informavo, kad kitų metų šventę turėtume švęsti šiame parke su atnaujinta infrastruktūra. „Susisiekimo komunikacijų ir kitos paskirties inžinierinių statinių Papilės miestelyje, kapitalinio remonto ir rekonstravimo projekto“ lėšomis, bus pastatyta nauja estrada, suolai, įrengtas apšvietimas. Be šio objekto, bus sutvarkyta aikštė prie bažnyčios, J. Basanavičiaus gatvė nuo bažnyčios iki S. Daukanto g., atnaujintas Lakštingalų slėnis, laiptai į I piliakalnį, įrengta vaikų žaidimų aikštelė prie kultūros namų.

       Seniūnas pasidžiaugė, kad vis daugiau seniūnijos gyventojų tvarko, puoselėja savo sodybas, taip darydami mūsų kraštą patrauklesniu, gražesniu. Akmenės rajono savivaldybės administracija atminimo dovanas ir lenteles su užrašu „Gražiausiai tvarkoma aplinka 2017“ perdavė įteikti rajono komisijos gražiausiomis pripažintų sodybų savininkams R. ir V. Sungailoms, iš Nepriklausomybės g., Papilės mstl., R. ir L. Marijauskams, iš Kairiškių, Vaikų darželio „Kregždutė“ kolektyvui. Knygomis „Papilė širdyse ir likimuose“ apdovanoti seniūnijos gražiai besitvarkančių sodybų šeimininkai: A. ir R. Gelžiniai, (Pelkelės k.), D. Volkovienė, (Papilė, Palangos g. 9), J. ir E. Matulaičiai, (Daubiškių k.), G. ir P. Zarambai, (Gumbakių k., O. ir V. Virbickai, (Kalniškių k.), J. ir A. Bučai, (Kairiškių k.).

       Seniūnas padėkojo ir pagarsino rėmėjų pavardes, kurie jau pravedė paramą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui įamžinti skirto paminklo Papilėje, aikštėje prie bažnyčios, statybai.

       Šventėje dalyvavusius vaikus linksmino, įvairius žaidimus kartu žaidė, pasakų personažai Piratas ir Raganaitė. Tuo metu šventės dalyvius ant laužo virta sriuba vaišino Papilės miestelio bendruomenė.

       Vaikų programą keitė kapelos „Liepa“ pasirodymas, o gegužinėje šventės dalyviai linksminosi iki nakties.

       Dėkojame A. Bunienei, papuošusiai parko estradą ir L. ir E. Dainiams, dovanojusiems gėles šventės dalyviams, koncertų atlikėjams. Šventę vedė Akmenės rajono savivaldybės Kultūros centro etnokultūros specialistė Marija Urbonienė.

        Antrąją – atlaidų dieną – šventė vyko Papilės Šv. Juozapo bažnyčioje. Mišių pradžioje Papilės parapijos klebonas kun. Jonas Jucys pašventino papilėniškių rankomis numegztą trispalvę juostą. Švč. Mergelės Marijos atlaidų Šv. Mišias aukojo Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas kun. Gintaras Lengvinas. Po atlaidų dvasiai dovaną - sakralinės muzikos koncertą - atvežė Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

 

                         Seniūnijos informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.09.15 14:42
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2018 © Papilės kraštas