2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Kairiškių

 

KAIRIŠKIŲ KAIMO BENDRUOMENĖ

 

Bendruomenės pirmininkė  Rasa Graibutė

 

Kodas  253273820

 

Adresas Kairiškių k., LT-85284, Papilės sen., Akmenės r. sav.

 

Telefonas mob. 8 867 943830

 

El. paštas damaponas@gmail.com 

 

Atsiskaitomoji sąskaita

Kredito unija „tikroji viltis"

LT-815011200014000286

 

Kairiškiai -  antra pagal dydį Papilės seniūnijos gyvenvietė, įsikūrusi tarp Virvytės ir Uogio, turinti apie 400 gyventojų.

Kairiškių istorija glaudžiai susijusi su dvarininkų Sirutavičių vardu, kai jie 19 a. viduryje nusipirko dvarą. Garsiausias šios giminės atstovas - Vladas Sirutavičius. Jis 19-20 a. sandūroje buvo aktyvus socialdemokratų partijos veikėjas. Apsigyvenęs Kairiškiuose vystė pavyzdinį 200 ha ūkį, suprojektavo ir pastatė kartono fabriką ( veikė 1911 - 1961 ). Dabar toje vietoje pastatyta hidroelektrinė. Jo pastatytoje  mokykloje (dabar tai Papilės Simono Daukanto gimnazijos Kairiškių skyrius) mokosi apie 60 mokinių.   

Kairiškių kaimo bendruomenė susikūrė 2003 pavasarį. Pirmininke išrinkta mokytoja Rita Masiulienė. Bendruomenė vienija apie 60 gyventojų. Bendruomenė neturi savo patalpų, todėl glaudžiasi mokykloje.

Bendruomenė mielai dalyvauja ir Papilės kultūros ir laisvalaikio centro renginiuose, ir pati organizuoja vasaros šventes, dažnai sutampančias su Vladislovinėmis (taip išlaikoma tarpukario tradicija), rengia naujamečius pobūvius, Atvelykio šventes, sutampančias su bendruomenės ataskaitiniais susirinkimais. Garsios Šeštinės, švenčiamos Apžadų kapeliuose.

Svarbus laimėtas projektas „Kairiškių gyvenvietės drenažo sistemų renovacija", pritraukęs maždaug ketvirtį milijono litų ES lėšų.

Bendruomenė sprendžia daug smulkių, bet savaip svarbių reikalų: dėl reisinių autobusų grafiko, dėl palaidų šunų, renka gražiausias sodybas.  

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas