2024 gegužės 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Baigiamasis projekto renginys - popietė „Draugo diena“

2015.12.04
 
Renginio akimirka

Renginio akimirka

     Papilės miestelio bendruomenė 2015 m. vykdė projektą ,,Papilės seniūnijos vaikų ir jaunimo užimtumo didinimas ir bendruomenės stiprinimas“, finansuotą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

     Projekto veiklose dalyvavo ne tik vaikai ir jaunimas, bet ir suaugę asmenys. Vieni iš jų buvo savanoriai, kiti prisidėjo idėjomis ir mintimis, savo darbu ir priemonėmis.

     Projekto įgyvendinimo metu jo dalyviai lankė žymias Papilės krašto vietas, sukūrė fotoalbumą, susipažino su krašto augalija, sukūrė herbariumą, dalyvavo edukacinėse programose: Akmenės krašto muziejuje vėlė iš vilnos, piešė ant stiklo, Žagarės lėlių namuose gamino lėles – dinozaurus, Šaltiškių molio karjere ieškojo fosilijų – juros periodo uolienų, iš kurių pagamino suvenyrus. Mažieji bendruomenės nariai iš antrinių žaliavų sukūrė tris dinozaurus, vyresnieji dalyviai iš odos gamino papuošalus, skirtukus knygoms. Projekto metu sukurtos puokštės iš saulėgrąžų žiedų papuošė Papilės Šv. Juozapo bažnyčią ir lauko estradą Papilės parke tradicinės Papilės miestelio šventės metu. Papilės K. Narščiaus bibliotekoje vaikai skaitė J. Baltrukonytės knygą „Blynai spintoje“, iš modilino lipdė dinozaurus. Kuriamam spektakliui buvo pasiūtos kaukės ir dekoracijos.      

     2015 m. lapkričio 29 d. vyko baigiamasis projekto renginys – popietė skirta ,,Draugo dienai“ paminėti. Popietės metu svečiai galėjo pasigrožėti vaikų ir jaunimo darbų paroda, pamatyti sukurto spektaklio ,,Blynai spintoje“ premjerą.

     Bendruomenė – sambūris draugų, turinčių panašius siekius ir tikslus, todėl tą dieną Papilės miestelio bendruomenės nariai pakvietė visus į draugų šventę.

     Bendruomenės veikla ir plėtra neįsivaizduojama be savanorių. Pasaulyje savanoriškos veiklos idėja gana plačiai paplitusi, tačiau Lietuvoje ji dar tik atranda savo vietą. Jaunimas geriau supranta kas yra savanoriška veikla, vyresnieji kur kas sunkiau save atpažįsta kaip savanorius, nors nemaža jų dalis įsitraukę į įvairių nevyriausybinių organizacijų veiklą.

       Bendruomenę galime sustiprinti įtraukdami kuo daugiau žmonių į savanoriškas veiklas. Norėdami visuomenę išsamiau supažindinti su savanoriškos veiklos galimybėmis ir aktyviau įtraukti į bendruomenės veiklą naujus narius, kasmet renkame bendruomenės Metų savanorį ir įteikiame nominantui Socialinės tarnystės nominaciją.

       2015 m. socialinės tarnystės nominacija įteikta Dovilei Spaičienei – švietimo bendruomenėje savanorei, skatinančiai kartų bendravimą, vaikų ir jaunimo kūrybinio aktyvinimo skatinimą, jaunų žmonių socialinės atsakomybės ugdymą.

       „Draugo dienos" dalyvius pasveikino rajono vicemeras Apolinaras Nicius, seniūnas Antanas Vaičius.

        Po renginio kiekvienas galėjo paskanauti ką tik iškeptų blynų, pabendrauti su draugais ir bendraminčiais prie arbatos puodelio.

      Renginio eigoje buvo padėkota visiems prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. Projekto komanda tarė nuoširdų ačiū: Papilės Simono Daukanto gimnazijos direktoriui Ramūnui Perminui, ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ vedėjai Romai Lupeikienei, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro direktorei Editai Danielai Statkienei, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro Papilės kultūros namų vadovei kultūrinei veiklai Virginijai Kupstienei, Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos- filialo specialistėms Rimai Karalienei ir Zinai Ramanauskienei, Papilės neįgaliųjų klubo „Parama“ moterims, Papilės seniūnui Antanui Vaičiui, projekto dalyvius saugiai vežusiam Papilės Simono Daukanto gimnazijos vairuotojui Alfredui Bučui, spektaklyje vaidinusiems jauniesiems teatro mėgėjams ir jų tėveliams, renginio vedėjai Gabrielei Klemanskaitei, Šiaulių valstybinės kolegijos organizacijos komunikacijos vadybos III kurso studentei.

 

 

            Papilės miestelio bendruomenės informacija

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2015.12.04 14:57
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas