2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Dalyvauta tarptautiniame seminare Prancūzijoje

2012.05.21
 
 

     Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programą, 7 veiklos kryptį ,,Tinklo valdymas'', Kalniškių kaimo bendruomenė parengė projektą ir pagal gautą finansavimą gegužės 7-15 dienomis dalyvavo Europos kaimo plėtros tinklo organizuotame  tarptautiniame seminare Prancūzijoje Le Puy en Velay mieste. Vizito metu dalyvavome tarptautinėje konferencijoje, kur 18 šalių atstovai dalinosi patirtimi įgyvendinant priemones, susijusias su kaimų atnaujinimu ir plėtra, vietos produktų gamyba bei realizavimu. Pirmąją vizito dieną vyko susitikimas su vietos bendruomenės pirmininku Francku Paillona, gyvenančiu Blavozy regione. Jis,- vietos ūkininkas, auginantis mėsinius galvijus, dėstytojauja žemės ūkio koledže  ir jau daugelį metų yra vietos bendruomenės pirmininkas, kuris rūpinasi miestelio gerove, infrastruktūra ir plėtra. Ponas Franckas pasidžiaugė, kad į regioną sėkmingai investuoja didžiosios pasaulio kompanijos. Nors vietos ūkininkų laukų plotai mažėja, jie priversti su galvijais trauktis arčiau kalnų, bet jis labai džiaugiasi, kad vietos gyventojai turi darbo. Netoli jo ūkio nesenai pastatyta ,,Michelin" padangų restauravimo gamykla, kalnų papėdėje sėkmingai veikia farmacijos fabrikas-laboratorija. Regioną juosia didžiulis kalnų masyvas, oras labai grynas ir švarus. Ypatingas dėmesys skiriamas oro taršos kontrolei - įmonė negali veikti, jei nesilaikoma oro taršos kontrolės reikalavimų. Pono Francko žmona Nikcoly rūpinasi probleminių šeimų vaikais, yra įkūrusi dienos centrą, jaunimo viešbutį. Su ponia Nikcoly pasikeitėme kontaktais, ateityje sutarėme bendradarbiauti dalinantis patirtimi jaunimo užimtumo klausimais, bei parengti pora bendrų projektų. Taip pat aplankytas vietos verbenų ūkis, kuris įkurtas 1895 metais, čia gaminami likerio gaminiai ir parfumuotų aliejų linija. 90 proc. produkcijos ruošiama eksportui. Pasinaudojant ES finansavimo šaltiniais įdiegta arbatos gamybos linija, artimiausiu metu įmonės plėtra nenumatoma, vien dėl to, kad išsaugoti unikalumą.

     Le Puy-en-Velay miestelis - garsus religinis centras, vyskupų-grafų rezidencija. Čia viena svarbiausių Prancūzijoje piligrimų lankymosi vietų, nuo kurios prasidėjo kelias į Santjago de Kompostelą (Ispanija), vadinamas šv. Jokūbo keliu. Ant vieno iš miesto kalnų 13 a. įrentas Dievo Motinos altorius, aplink jį vėliau pastatyta Šv. Mykolo katedra. Šioje katedroje susipažinome su vietos rusų kilmės kunigu tėvu Dionizu. Dionizo mama rusė, tėvas-prancūzas, jis pats gimęs ir augęs Prancūzijoje, bet puikiai kalbantis rusų kalba.Tėvas Dionizas mielai pakvietė bendradarbiauti, kadangi vadovauja vietos rusų bendruomenės centrui, dalyvauja projektinėje veikloje su užsienio šalimis ir tai jo pirmasis kontaktas su Lietuvos atstovu. Jau grįžusi sulaukiau laiško su kvietimu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

      Paskutinę vizito dieną vyko nacionalinių produktų pristatymo mugė seniausioje miestelio aikštėje, kur dalyvavo visos šalys su savo nacionaline produkcija. Čia buvo galimybė ragauti, degustuoti, diskutuoti, dalintis patirtimi ir praktiniais pavyzdžiais, bei užmegzti tarptautinius ryšius.

      Šio projekto dėka įgyta gerosios patirties kaimo atnaujinimo ir plėtros srityje ir užmegzta tarptautinių bendradarbiavimo ryšių. Ateityje tikimės palaikyti ryšius ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Seminare kartu dalyvavo Akmenės VVG nariai, vietos verslininkai.

       Kalniškių kaimo bendruomenė rugsėjo mėnesį, pagal parengtą projektą ir kvietimą pristatys savo kraštą vienoje iš Švedijos bendruomenių.

                                                                          

                                             Kalniškių KB pirmininkė Edita Statkienė

 

   

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2012.05.21 23:32
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas