2024 gegužės 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Dvigubos įkurtuvės Kairiškiuose

2011.12.13
 
           Kaimo biblioteka (taip gražiai vadinama kultūros židiniu) 12 metų veikė erdviose, bet šaltose patalpose. Nepatogumų turėjo lankytojai, vargo bibliotekininkė, nuo drėgmės kentėjo knygos. Dabar biblioteka įsikūrė nedidelėje mokyklos klasėje. Tačiau dar didesnis įvykis - bus galima viešai naudotis internetu. Jis įrengtas įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai". Finansinė parama atėjo pagal tarptautinį keturšalį susitarimą tarp Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Bilo ir Melindos Geitsų fondo ir Akmenės rajono savivaldybės. Nuo šiol visos rajono bibliotekos turi viešą interneto prieigą. Tad biblioteka laukia moksleivių, studentų, namų šeimininkių, bedarbių, kurie  nemokamai galės naudotis internetu. Bendruomenė dovanojo kopijavimo popieriaus, tad ir vieną kitą kopiją bus galima pasidaryti veltui.

Norisi padrąsinti nemokančius ar gal ir nedrįstančius draugauti su kompiuteriu. Bibliotekininkė Janina Čibirienė pamokys, kaip naudotis įvairiomis elektroninėmis  paslaugomis. Malonus sutapimas: šiomis dienomis J. Čibirienė dalyvavo tiesioginiame  teste-konkurse „Elektroninės paslaugos ir atsargus elgesys internete" ir buvo atrinkta viena iš laimėtojų, dovanų gavo nešiojamąjį kompiuterį TOSHIBA su integruotomis programomis. Tai ir geras pavyzdys bibliotekos lankytojams - dalyvauk, kur tik gali.   

Šventės dieną buvo viktorinų, prizų, saldumynų, gyvos muzikos... Gal kiek mažoka susirinko suaugusių, bet gerą žinią apie du kompiuterius ir nemokamą viešą interneto prieigą saviškiams ir kaimynams parnešė mokinukai.                                                     

Padėka Viešosios bibliotekos direktorei Z. Sinkevičienei už įdėtą triūsą  dėl projekto įgyvendinimo, Papilės S.Daukanto gimnazijos Kairiškių skyriaus vedėjai Vilijai Perminienei    suteiktas patalpas.

 

 

                                                               Rita Masiulienė

                                                               Kairiškių kaimo bendruomenės pirmininkė

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2011.12.13 13:41
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas