2024 gegužės 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Fotografijos paroda S. Daukanto muziejuje

2014.12.01
 

       Paskutinį lapkričio penktadienį Simono Daukanto muziejuje buvo atidaryta paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2013 m.“. Šios per visą Lietuvą keliaujančios parodos organizatorius – ne pelno siekianti organizacija VšĮ Lietuvos spaudos fotografų klubas, vienijantis daugiau kaip pusšimtį Lietuvos spaudos fotografų profesionalų ir kasmet surengiantis konkursą, kurio metu atrenkamos geriausios nuotraukos ir jų autoriai. 2012 m. konkursui fotografijas pristatė 160 autorių, komisijai pateikta penki su puse tūkstančio darbų tokiomis temomis: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Diplomatija“, „Kultūra“, „Europos metai“, „Pramogos“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta“, „Spindesys“ ir nauja tema „Fotopasakojimas / reportažas“. Šia proga išleistas jau 12-asis „Lietuvos spaudos fotografija“ metraštis, kuriame pristatomi nacionalinio spaudos fotografijų konkurso laureatai – geriausi 2012-ųjų metų spaudos fotografų darbai (beje, šį metraštį galite pavartyti užsukę į muziejų).

       Parodos atidarymo metu savo įžvalgomis apie nuotraukas ir patį konkursą dalijosi į Papilę atvykę fotografai: 2013 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės vardą ir daugelį kitų apdovanojimų pelnęs Jonas Strazdauskas, Šiaulių „Fotografijos namų“ įkūrėjas ir lektorius, žurnalistas, fotomenininkas Rolandas Parafinavičius, Mažeikių fotografų klubo narys, fotografas Osvaldas Balodis ir Šiaulių fotografas Edvardas Tamošiūnas.

       Šiaulių „Fotografijos namų“ įkūrėjas Rolandas Parafinavičius apibūdino spaudos fotografijos sąvoką, taip pat paminėjo, kad spaudoje nuotrauka sudaro bemaž trisdešimt procentų, o likusieji procentai – tekstas po ja, tad labai svarbu atrinkti kokybišką nuotrauką. Fotoalbumo „Žemaitijos rūkai“ autorius, fotografas Jonas Strazdauskas pasidalijo savo mintimis, kaip jis fotoobjektyvu „gaudo“ rūkus ir kaip šie atgyja nepakartojamo grožio fotografijose, o su įdomiais technikos sprendimais fotografijoje supažindino mažeikiškis fotografas Osvaldas Balodis.

      Taip pat parodos dalyviams fotografai profesionalai mielai pasakojo, kokie reikalavimai keliami norint dalyvauti „Lietuvos spaudos fotografija“ konkurse, kokios naudojamos šiuolaikinės technologijos priemonės, palengvinančios fotografo darbą, ir kas naujo fotografijos pasaulyje, diskutuota ir apie pačių nuotraukų išliekamąją vertę šiame skaitmeninių medijų amžiuje.

      Simono Daukanto muziejuje „Lietuvos spaudos fotografija 2013 m.“ paroda veiks dar savaitę, vėliau atkeliaus kita fotografijos darbų dalis, tad maloniai kviečiame visus suskubti ir aplankyti šią parodą.

Dėkojame Papilės seniūnui Antanui Vaičiui už bendradarbiavimą ir svečiams fotografams profesionalams.

 

               S. Daukanto muziejaus vedėja Ernesta Šmukštaitė

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.12.01 08:22
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas