2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Įspūdžiai iš vaikų stovyklos „Saulėgrąžos žiedas“

2017.08.23
 

     Rugpjūčio 1 - 11 d. neįgaliųjų klube „Parama“ vyko vaikų dienos stovykla „Saulėgrąžos žiedas“, kurią organizavo Papilės miestelio bendruomenė.

     Pirmą stovyklos dieną susirinkusiems stovyklautojams gerų emocijų ir įdomių veiklų linkėjo Papilės miestelio seniūnas A. Vaičius, Papilės miestelio bendruomenės pirmininkė D. Joniškienė, neįgaliųjų klubo pirmininkė I. Lingienė, vadovės D. Spaičienė, I. Rakštienė ir D. Karvelytė.

     Iškėlę stovyklos vėliavą ir energingai pasimankštinę vaikai susipažino žaisdami įvairius žaidimus. Po skanių ir sočių pusryčių, kuriuos paruošė neįgaliųjų klubo narės Birutė, Janina ir Irena, vaikai susipažino su muilo gamyba, jo paskirtimi ir mokėsi patys jį pagaminti.

     Antrą stovyklos dieną vaikai susipažino su kvapais, jų reikšme namų jaukumui, gamino kvepiančius maišelius ir akmenukus, dekoravo stiklinius indus. Stovyklos diena baigėsi maudynėmis Ventos upėje.

     Trečią stovyklos dieną vaikai išvyko į pramogų parką „Balsių slėnis“, vadovaujamą A. Jarošaičio. Daug įspūdžių ir emocijų teko patirti vaikams leidžiantis lynais, įrengtais medžiuose, plaukiant baidarėmis ir vandens dviračiais, žaidžiant golfą, šaudant iš lankų.

     Ketvirtą stovyklos dieną stovyklautojai rinkosi į Papilės miestelio bendruomenės patalpas, kuriose žiūrėjo kino filmą apie žmogaus ir gyvūno draugystę, piešė kino filmo personažus, žaidė stalo tenisą.

Stovyklos diena baigėsi maudynėmis Ventos upėje.

     Penktą stovyklos dieną vaikai išvyko į Žagarės miestą, aplankė „Lėlių namus“ ir „Kaliausių fabrikėlį“, kuriame kartu su tautodailininke A. Petrauskiene gamino žaislus iš šiaudų.

     Šeštą stovyklos dieną vaikai aktyviai sportavo Papilės miestelio sporto klube „Grizliai“, susipažino su treniruokliais, kuriuos patys ir išbandė. Sporto klubo vadovas V. Sungaila vaikus mokė kaip taisyklingai atlikti įvairius fizinius pratimus, papasakojo apie sporto naudą žmogaus sveikatai. Vėliau Papilės S. Daukanto gimnazijos stadione vaikų laukė FK „Akmenės cementas“ narys S. Palijčuk su padėjėjais A. Dainiu ir P. Šiurkumi, kurie vaikus mokė kaip reikia žaisti futbolą, atliko įvairias kamuolio varymo į futbolo vartus užduotis. Stovyklos diena baigėsi maudynėmis Ventos upėje.

     Septintą stovyklos dieną vaikai vyko į Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kuris įsikūręs Ventos mieste. Lankytojų centro vyr. specialistas N. Gudmonas papasakojo apie Akmenės rajono lankytinas vietas, geologiją, kultūrą ir architektūrą, archeologiją ir amatus. Vaikams buvo įdomu kasinėti smėlį ir jame rasti paslėptas fosilijas, atpažinti paukščių balsus, medžius. Stovyklos diena baigėsi maudynėmis Ventos upėje.

     Aštuntą stovyklos dieną vaikus maisto gamybos paslapčių mokė klubo pirmininkė I. Lingienė. Vaikai ruošė sau pusryčius, pietums mokėsi gaminti balandėlius, virti uogų kisielių, iš tešlos formavo sausainius.

     Devinta diena buvo skirta gimtadienio šventės organizavimui. Stovyklautojai įsikūrę prie Ventos upės žaidė linksmus žaidimus, piešė ant veidų, pūtė muilo burbulus, maudėsi upėje, mėgdžiojo klouno personažą. Po linksmybių prie upės pasiruošę šventinį gimtadienio stalą vaikai ir vadovai pūtė balionus, linkėjo vieni kitiems geros kloties, pasidalino savo gamintomis ir kitų dovanotomis dovanomis.

      Vaikams stovykla paliko puikų įspūdį, dauguma jų vylėsi, kad tokia vasaros stovykla bus organizuojama ir kitą vasarą.

      Vaikams reikia daug įvairių dalykų: susidraugauti, patirti naujų įspūdžių, išbandyti kažką nauja. Už paramą organizuojant vaikų vasaros stovyklą dėkojame L. Ivaškevičienei, R. Dargiui, A. Jarošaičiui, Ventos regioninio parko direkcijai, Akmenės paramos šeimai centrui, S. Daukanto gimnazijos pradinių klasių mokytojai D. Karvelytei už vaikams organizuotas veiklas, J. Šmukštienei, B. Daunienei ir I. Lingienei už gamintą skanų maistą.

       

       Projekto vadovės - Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos Dovilė Spaičienė ir Inga Rakštienė.

 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.08.23 09:08
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas