2024 kovo 29 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Išvyka traukiniu į Šiaulių miestą

2017.10.09
 

     Galiu pristatyti pavyzdį, kaip turint nedaug pinigų, atsakingai elgiantis, galima pasidaryti turiningą pramogą. Dar smagu, kad šiek tiek parėmė Papilės miestelio bendruomenė. Štai vienos Papilės seniūnijos šeimos atvejis.

     Baigiantis vasarai, rugpjūčio 30 d. su vaikais išsiruošėme į kelionę. Važiuodami traukiniu stebėjome nuolat besikeičiančius vaizdus: geležinkelio stoteles, žaliuojančius miškus, geltonuojančius laukus ir juose dirbančius kombainus. Atvykę į Šiaulius pirmiausiai apžiūrėjome Geležinkelio muziejų, kuris kaupia, saugo, restauruoja, eksponuoja muziejines vertybes, susijusias su Šiaulių krašto geležinkelio istorija. Muziejuje pamatėme nuotraukas, kaip atrodė geležinkelio stotis prieš Antrąjį pasaulinį karą ir pojo, vienintelį Šiaulių krašte veikiantį geležinkelio maketą, apžiūrėjome įrankius ir prietaisus, kuriais dirbo įvairių profesijų geležinkelininkai: kelininkai, elektrikai, ryšininkai, susipažinome su įvairių laikotarpių geležinkelininkų uniformomis, jų detalėmis, apdovanojimais. Muziejaus gidė mums parodė edukacinį filmuką kaip saugiai elgtis šalia geležinkelio tam, kad ateityje būtų išvengta skaudžių nelaimių. Muziejaus lauko ekspozicija, kuri užima 13 ha plotą, vaikams leido būti ne tik stebėtojais bet ir aktyviais dalyviais. Čia vaikus pasitiko siaurojo ir plačiojo geležinkelio garvežiai, įvairių tipų drezinos, siaurojo geležinkelio vagonas ir kita technika. Ypatingai mus sudomino nutiesta kelio atkarpa ant metalinių pabėgių, iešmų perjungimo mechanizmas, mediniai ryšių ir elektros stulpai, daug kitų eksponatų.

    Po įdomios pažintinės ekskursijos patraukėme link Talšos ežero, kuris tyvuliuoja beveik pačiame miesto centre. Pakeliui sustojome pailsėti Prisikėlimo aikštės skvere, kurį puošia Saulės miesto įvaizdį puoselėjantis fontanas „Saulės diskai“, sudarytas iš trijų takais atskirtų balto metalo diskų, nuo kurių kriokliais šniokščia vanduo.

   Pailsėję, pakilios nuotaikos, saulės šviesos ir šilumos lydimi patraukėme link Talšos ežero pakrantės, kur įsikūręs FoxSpot – vandens sporto ir pramogų parkas. Projektas unikalus tuo, kad jis vienintelis Šiaulių ir šiaurės Lietuvos regione, tokiu būdu, pritraukdamas didelį lankytojų srautą, skatina domėjimąsi sportu ir aktyviu laisvalaikiu. Paplūdimio baro terasoje gaivinomės ledų kokteiliais, gėrėjomės čiuožimu su vandenlente ir sužinojome, kad šis sportas yra tarp pasaulyje sparčiausiai populiarėjančių sporto rūšių ir pretenduoja patekti į olimpines žaidynes.

     Talšos ežero pakrantėje daug džiaugsmo ir gerų emocijų suteikė skulptūra „Geležinė lapė“, energetinis septynių ratų lauko akmenų labirintas - puikiausia vieta medituoti, pabūti ramiai su savo mintimis. Pasimėgavę gražiais vaizdais ir atsigaivinę itališkais ledais patraukėme į miesto centrą. Pakeliui sustojome Saulės laikrodžio aikštėje kurios architektūrinį ansamblį sudaro amfiteatro formos aikštė ir į 18 m aukštį kylantis obeliskas, kurį vainikuoja bėgančio šaulio skulptūra. Skulptūra „Šaulys“ – Šiaulių miesto simbolis, šiauliečių dažnai vadinamas „Auksiniu berniuku“.Kita lankytina vieta, kuri sužavėjo vaikus – Renesanso epochos architektūros paminklas Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (iki 1997 m. bažnyčia) – ryškiausias miesto akcentas. Visiems mums buvo puiki proga pasimelsti ir susimąstyti. Dienos išvyką užbaigėme pasivaikščiojimu Šiaulių bulvaru – Šiaulių pėsčiųjų taku, centrinėje miesto dalyje, kurio ilgis – 1,28 km.

     Nuvargusius, tačiau kupinus įspūdžių, į namus parvežė Akmenės rajono paramos šeimai centro autobusas.

     Džiaugiuosi, kad išvyka traukiniu į Šiaulių miestą ir jos lankytinas vietas vaikams paliko neišdildomą įspūdį, nors ji pareikalavo daug išmonės, kantrybės ir žinių.

 

                  Akmenės rajono paramos šeimai centro

                  pagalbos šeimai padalinio socialinė darbuotoja Dovilė Spaičienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.10.10 08:30
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas