2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Įvykdyta vaikų socializacijos programa

2017.08.03
 

    Papilės kultūros namuose, pasibaigus vaikų ir jaunimo sveikatingumo stovyklai, liepos 17-28 dienomis buvo organizuota 2-oji vaikų stovykla „Vaikų kultūrinės saviraiškos erdvės“. Abiejų programų autorė ir vadovė -Virginija Kupstienė. Abu projektai dalinai finansuoti Akmenės rajono savivaldybės.

     Dešimt dienų vaikai kartu su kultūros darbuotojais turiningai leido laisvalaikį. Pirmąsias dvi dienas dalyviai Papilės apylinkėse rinko įvairius žolynus, o trečiąją dieną iš surinktų gamtos augalų darė floristikos darbelius (mokymų vadovė A. Buinienė). Kitas dvi dienas stovyklautojai buvo mokomi iš geltonų, žalių ir raudonų siūlų ant specialių staklyčių padaryti trispalves gėlytes (mokymų vadovės I. Lingienė ir B. Daunienė). Sveikos mitybos dieną vaikai ruošė, minkė tešlą ir kepė bandeles su varške kartu su vadove B. Dauniene. Viena stovyklos diena buvo skirta susitikimui su jaunaisiais Papilės šauliais. Dalyviams buvo surengtos orientacinės varžybos, šaudymas į taikinį, susipažinimas su karine amunicija.

     Stovyklos metu buvo surengtos dvi ekskursijos. Aplankytas žvejų miestelis Rusnė, kur vaikai sužinojo, kodėl upės aukštos krantinės, kas sieja Indiją ir Rusnę, apsilankė žvejo sodyboje, liuteronų bažnyčioje bei nuvyko į Uostadvarį, kur aplankė švyturį, laivų prieplauką.

     Kita ekskursija organizuota į Platelius, kur stovyklautojai aplankė Šaltojo karo muziejų. Tą pačią dieną kelionė tęsėsi į Karklės (Klaipėdos r.) pajūrį. Vaikai rinko gintarus, maudėsi, žaidė su vandens šautuvais, kamuoliu.

     Visos stovyklos metu laisvu nuo veikų metu programos dalyviai žaidė įvairius žaidimus patalpoje ir lauke, piešė, atliko psichologines užduotis.

     Atsisveikinant aptarėme programos visas veikas. Labiausiai vaikams patiko ekskursijos, žaidimai, susitikimas su šauliais.

     Stovyklos veikas fotografavo mokytoja O. Fokienė.

     Vaikai laukia kitų metų, kad galėtų vėl visi kartu keliauti, kurti, sportuoti..

 

Projekto vadovė                                            

Papilės kultūros namų vadovė kultūrinei veiklai           Virginija Kupstienė

 
 
Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.08.03 09:48
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas