2024 gegužės 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Kalėdoms pasipuošė ir miestelis ir kaimai

2020.12.28
 

      Kasmet prieš šv. Kalėdas sodybų Kalėdinio papuošimo (apšvietimo) apžiūros komisija aplanko bendruomenių pasiūlytas ir užsiregistravusių konkursui šeimininkų sodybas, ir išrenka vertas apdovanojimo.

       Šiais metais niūrią žiemos pradžią šventinėmis švieselėmis džiugino sodybos miestelyje ir kaimuose. Kas kukliau, kas gausiai išpuošę sodybas laukia švenčių, ir džiugina kaimynų bei praeivių akis.

        Yra sodybų, kurios prieš didžiąsias šventes eilę metų puošiasi ir praskaidrina nuotaiką aplinkiniams. Skoningai, išradingai apšviesta G. ir M. Čekanauskų sodyba Pelkelės k., Ž. ir S. Palijčuk, bei D. ir V. Bronušų - Daubiškių k., O. Kažukalovienės - Raudonskardžio 2-ojoje gatvėje, V. Čepo ir D. ir Č. Legačinskų sodybos Nepriklausomybės gatvėje, Papilėje, V. ir A. Stankų, L. Marijauskienės, M. ir A. Kolbergų, B. Zamaro sodybos Kairiškiuose, I. Dimavičiūtės sodyba Dumbrių k., traukia akį Raudonskardžio bendruomenė, Kairiškių UDC. Pritrūko švieselių, bet dienos metu praeivius nuotaikingai palydi žiemos pasakų herojai prie Papilės kultūros namų. Ir dar daug daug nepaminėtų vardų, kuriems esame dėkingi už sukurtą šventinę nuotaiką sodybose ir įstaigų teritorijose.

         Šiais metai komisija nutarė pagerbti, ir piniginius dovanų kuponus įteikti dar nei karto neadovanotiems, bet to vertiems sodybų šeimininkams: S. Alejūnaitei ir R. Paulauskui, Papilės mstl., Pergalės g. 27-to namo šeimininkams, I ir N. Kondrašovų šeimai už apšviestą sodybą Nepriklausomybės g. 50, N. ir B. Prišmontams už sodybą Kairiškių k., Ryto g. 20, už išmanią ir įspūdingą instaliaciją - J. ir S. Mickams, Raudonskardžio 1-ojoje gatvėje. Iš įstaigų verčiausias apdovanojimo šiais metais Kairiškių UDC su rankų darbo burbulais ir nykštukais bei žiemos puokštėmis.

         Nuoširdžiai dėkojame visiems, kas bent mažiausia šviesele prasklaido tamsias žiemos ūkanas, ypač pastaraisiais metais, kai gruodyje retai žemę apkloja sniegas, suteikiantis šviesos ilgiems vakarams.

         Kūrybingų, darbingų, džiugių, o svarbiausia sveikata dosnių Naujųjų metų visiems seniūnijos gyventojams.

 

                      Seniūnė Jūratė Šiurkuvienė  

 

 
   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2020.12.29 12:49
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas