2024 liepos 21 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Neįgaliųjų diena „Paramoje“

2013.12.05
 

    Gražiu jubiliatų pagerbimo renginiu Papilės seniūnijos neįgaliųjų klubas „Parama“ paminėjo Tarptautinę Neįgaliųjų dieną.  Baigiantis metams klubo pirmininkė Irena Lingienė trumpai apžvelgė 2013-uosius metus, papasakojo apie dalyvavimą projektinėje ir miestelio bendruomenės veikloje, nariams teikiamas skalbimo, plaukų kirpimo, masažo, prausimosi ir fizinio aktyvumo paslaugas, keliones, įvairius kultūrinius ir pažintinius renginius.  Irena Lingienė džiaugėsi nuoširdžiu bendravimu ir dėkojo Lietuvos Respublikos Raudonojo kryžiaus draugijos Naujosios Akmenės komitetui ir jo vadovei Violetai Karalienei už labdarą ir paramą klubui. Taip pat klubo aktyvas už geranoriškumą yra dėkingas  vaikų darželio „Kregždutė“ darbuotojoms, už pagalbą projektų rengime ir jų vykdyme – Jolantai Irnienei, Dovilei Spaičienei, Papilės miestelio bendruomenės pirmininkei Dovilei Joniškienei. Asmeniškai Irena Lingienė dėkojo aktyvioms klubo pagalbininkėms: Birutei Daunienei,  Reginai Šidlauskienei, Severinai Šidlauskienei, Eugenijai Milevičienei, Elenai Stasiulienei, Birutei Čiužienei, Valerijai Užienei ir visiems nariams, kurie padeda ir aktyviai dalyvauja klubo veikloje.

   Į renginį atvykęs rajono meras Vitalijus Mitrofanovas pasveikino susirinkusius su minima Neįgaliųjų diena ir ateinančiomis didžiosiomis metų šventėmis,  pirmininkei už klubo veiklos organizavimą įteikė gėlių, o klubiečiams – Kalėdinį pyragą.

    Papilės seniūnijos socialinio darbo organizatorė  ir projekto „Su sportu susijusių iniciatyvų ir sveikesnio gyvenimo būdo propagavimas Papilės seniūnijoje" rengėja Jolanta Irnienė projekto partneriui – klubui „Parama“ įteikė už projekto lėšas įsigytų 10 porų šiaurietiško ėjimo lazdų.  J. Irnienė taip pat padėkojo klubo moterims už savanorystę vasarą vykusioje Kartų bendravimo, sveikos gyvensenos ugdymo, socialinių įgūdžių stiprinimo stovyklėlėje.

      Sveikinimo žodį 2013 metų klubo jubiliatams tarė seniūno padėjėja Birutė Ungeitienė.

    Bendru stogu besidalinantys Papilės S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ mažieji auklėtiniai, vadovaujami Odetos Barauskienės, pasveikino klubiečius eilėraštukais ir dainele. Popietę tęsė Viekšnių kultūros centro modernaus folkloro grupė „Vo-tap-tata“, savo dainas skyrę 17-ai klubo narių, kurie  2013 metais šventė jubiliejus: Viktorijai Blažinauskienei, Aldonai Šivickienei, Zuzanai Kiudulienei, Galinai Dokšienei, Stanislavai B. Jafimovai, Valerijai Valantytei, Ilonai Račkauskienei, Jonui Jankauskui, Violetai Diringienei, ir kt.

      Paramiečiai džiaugiasi galėdami susirinkti, pabendrauti prie savo suneštų ir paruoštų kuklių vaišių stalo.

              

               Klubo „Parama“ informacija

   
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2013.12.06 11:58
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas