2024 gegužės 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Odė maestro Adomui Rovui

2014.12.23
 

       Gruodžio 20 d. Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vėl skambėjo muzikos garsai. Artėjant gražiausioms žiemos šventėms miestelio gyventojai susirinko į renginį, skirtą atminti garsaus kraštiečio  Adomo Rovo devyniasdešimtąsias gimimo metines. 

       Dainininkas, muzikos mokytojas, chorvedys ir kultūros darbuotojas A. Rovas gimė ypatingą, Kūčių dieną, lygiai prieš devyniasdešimt metų. Šis talentingas žmogus paliko ryškų pėdsaką Papilės ir viso rajono muzikiniame, kultūriniame gyvenime, todėl ne be pagrindo yra vadinamas maestro. O tai yra ypatingos pagarbos titulas.

       Į maestro skirtą renginį susirinko ne vienas norintis pasidalinti prisiminimais apie savo kolegą, bičiulį. Kalbėjo buvę kultūros namų choristai: O. Žiupsnienė, E. Kasperavičienė, A. Martyšius, S. Balčiūnas. Jiems pritarė ir A. Rovo kolegos mokytojai: O. Fokienė, G. Putinaitė, F. Adomavičienė, G. Pundziuvienė. Pasisakė buvęs maestro mokinys – dabar muzikuojantis ir dainuojantis V. Kairys. Prisiminimais dalijosi Buvęs švietimo skyriaus vedėjas K. Pakeltis, kuris daug metų dainuoja „Cementininko“ chore.

       Buvę A. Rovo kolegos Lilija Jonaitienė, Zita Juzumaitė ir Česlovas Liaugminas negalėdami renginyje dalyvauti patys perdavė tik pačius šilčiausius ir gražiausius žodžius apie savo bičiulį. Iš visų prisiminimų galėjo sudėti tikrą odę, skirtą maestro.

       Pagarba muzikui džiaugėsi ir gražių ateinančių švenčių linkėjo seniūno padėjėja B. Ungeitienė, taip pat buvusi A. Rovo mokinė, dabar Akmenės rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė E. D. Statkienė.

A. Rovo vaikams ir jų šeimoms šis renginys ne paprastas koncertas, o proga susiburti draugėn ir pagerbti savo mylimą tėvelį, senelį. Maestro sūnų vardu kalbėjęs Kęstutis Rovas kalbėjo apie tėtį ir dėkojo Papilės kultūros namams už šį renginį.

       Didžiojo muziko anūkė Lina Rovaitė dalijosi ne prisiminimais, o dainos akordais. Nors senelio jai pažinti neteko, bet meilę dainai ir muzikinį talentą mergina tikrai iš jo paveldėjo. Tuo galėjo įsitikinti visi, girdėję jos atliekamus kūrinius.

       Renginys, skirtas A. Rovui, negalėjo apsieiti be muzikos garsų. Savo dainas dovanojo maestro bendraminčiai – Akmenės rajono savivaldybės kultūros centro mišrus choras „Cementininkas“, vadovaujamas Meilutės Girskienės. Koncertavo ir Papilės kultūros namų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Donvinos Savickienės. Ansamblyje dainuoja net keturi buvę A. Rovo choristai. Keletą kūrinių, skirtų savo mokytojui, atliko V. Kairys.

        Rovo artimieji ne tik žodžiais, bet ir gėlėmis atsidėkojo visiems, prisidėjusiems prie šios muzikos garsais apipintos prisiminimų popietės organizavimo: renginio sumanytojai, organizatorei kultūros namų vadovei kultūrinei veiklai V. Kupstienei, jai padėjusiai popietę vesti G. Rimkutei, „Cementininko“ mišraus choro vadovei M. Girskienei, koncertmeisterei J. Šveinienei ir dainininkams, Papilės kultūros namų vokaliniam ansambliui ir vadovei D. Savickienei, scenos apipavidalintojai A. Buinienei, Ventos regioninei televizijai, V. Kairiui ir Simono Daukanto gimnazijos administracijai už suteiktas patalpas ir kitą pagalbą.

 

          Papilės kultūros namų informacija

 

 
  
  
  

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2014.12.24 11:46
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas