2024 gegužės 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilėniškių dovana Lietuvos Valstybės Šimtmečiui

2017.12.07
 

      Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriatas skelbė projektą „Šimtmečio dovanos". Šia akcija buvo siekiama padėti savanorystės iniciatyvoms augti, pritraukti daugiau žmonių, paskatinti kurti naujas savanorystės tradicijas bendruomenėse, kaimynystėse, kolektyvuose ar šeimose. Kiekvienas galėjome padovanoti dovaną Lietuvai – gerą darbą, kuris sukuria bendrystę, pagražina aplinką, padeda ar įgalina kitus.

     Projekte buvo siūlomos kelios kategorijos: Laikas bendrystei – kuriame bendruomenės, kolektyvo ar organizacijos tradicijas, suburiančias žmones leisti laiką kartu, skatiname pilietiškumą, stipriname socialinius ryšius, švenčiame nacionalines, miesto ar bendruomenės šventes; laikas gražesnei aplinkai – tvarkome ir gražiname savo bendruomenės, kaimo, miesto aplinką; surinktos šiukšlės viešose erdvėse, pasodintos gėlės ar medžiai, nudažyti suoliukai, suremontuota vaikų žaidimo aikštelė, suremontuota tvora ar padarytas remontas bendruomenėje nepasiturinčiai šeimai; laikas kitam – pasirūpiname mūsų aplinkoje gyvenančiais neįgaliaisiais, sergančiais, vienišais senjorais, vaikais, nepasiturinčiomis šeimomis, skirdami savo dėmesį ir laiką; laikas dalijantis savo žiniomis – dalinamės savo profesinėmis žiniomis, kurios įgalina kitus siekti savo tikslų (konsultavimas verslumo, komunikacijos, IT, amatų, teisiniais, projektų valdymo ar kitais klausimais).

      Projekte dalyvauti nusprendė ir Papilės kultūros namai, pasirinkdami kategoriją – laikas bendrystei bei paskirti dovaną šimtmečiui - numegztą trispalvę juostą (150 m). Kultūros darbuotojų N, Grudžinskienės ir V. Kupstienės iniciatyva šią trispalvę mezgė S. Daukanto gimnazijos gimnazistės ir mokytojos (vadovavo mokytoja D. Sakalauskienė), neįgaliųjų klubas „Parama” (pirmininkė I. Lingienė), pavienės miestelio bemdruomenės auksarankės. Šis darbas sustiprino savanorystę ir gražesnę ir nuoširdesnę bendrystę tarp seniūnijos istaigų. ir organizacijų. Lėšas siūlams aukojo miestelio žmonės.

      Gruodžio 5 d. minint tarptautinę savanorių dieną, visi, kurie skyrė dovanas Šimtmečiui, buvo pakviesti į LR Vyriausybės kanceliariją. Šventės globėjas LR Ministras pirmininkas S. Skvernelis pasveikino visus skyrusius dovanas. Apie savanorystės principus ir savo asmeninę patirtį savanoriaujant, pasakojo aktorius G. Savickis. Įspūdingą koncertą padovanojo dainininkė J. Šeidukytė ir grupė.

       Visi savanoriai apdovanoti atminimo Šimtmečio ženkliukais.

      Mūsų įstaigą atstovavo aktyviosios mezgėjos: O. Fokienė, B. Daunienė, J. Juškevičienė, D. Sakalauskienė, J. Strigūnienė, K. Statkuvienė. Kelionę organizavo ir moteris lydėjo kultūros namų vadovė V. Kupstienė. Transportą skyrė rajono kultūros centras.

 

                 Virginija Kupstienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.12.07 16:40
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas