2023 vasario 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Papilės vyrų krepšinio komanda pasiekė istorinį laimėjimą

2017.04.07
 

      Šių metų vykusiose Akmenės rajono krepšinio pirmenybėse Papilės komanda pateikė netikėtą sensaciją. Komanda pirmą karta rajono pirmenybėse žaidė finale. Dar sezono pradžioje, varžovų nuvertinti papilėniškiai, vargu ar patys galėjo patikėti, kad pavyks tiek toli nužygiuoti. Jau 4-ą sezoną žaidžianti komanda, šiais metais buvo pasipildžiusi gausiu jaunimo būriu, bei vis dar buvo išlaikiusi komandos senbuvių branduolį. Tenka pastebėti, kad šiais metais vyrai buvo labiau motyvuoti, atsakingiau žiūrėjo į rungtynių svarbą, buvo vieningesni.

      Iš viso pirmenybėse dalyvavo 7 komandos. Reguliarųjį sezoną papilėniškiai pradėjo sunkiai išvargta pergale prieš principinius varžovus Ventos „Sharkai“. Rezultatu 73:72 Papilės komanda šventė saldžią pergalę. Tačiau po to sekė begalė pralaimėjimų ir atrodė, kad Papilėniškių žygis pirmenybėse greitai baigsis. Vis dar savęs neatrandantis jaunimas vargiai pagelbėdavo rungtynių metu, tad dažnai Papilės komanda kamuojama nuovargio palūždavo paskutiniame kėlinyje.

     Tačiau, sezono lūžis įvyko lemiamose rungtynėse. Papilėniškiai teturėdami vos vieną pergalę, žaidė lemiamas rungtynes, dėl patekimo į atkrintamąsias. Jų varžovai buvo dar nei vienos pergalės neiškovoję Akmenės „Cementininkas“. Nuo pat rungtynių pradžios lyg ant sparnų žaidę Papilėniškiai, tiesiog nušlavė savo varžovus. Ir likdami 6 vietoje, sugebėjo išsikovoti kelialapį į kitą etapą.

     Puikiai susiklosčius turnyrinei lentelei, Papilei pakliuvo gan parankūs varžovai ir vyrai vis labiau ėmė tikėti savo jėgomis. Ketvirtfinalyje Papilės varžovais tapo Ventos „Patriots“, kuriems sezono pradžioje Papilėniškiai nesugebėjo prilygti ir buvo pralaimėję gan dideliu skirtumu. Tačiau savojo žaidimo nerandantys „Patriots“ neatrodė tokie galingi kaip sezono pradžioje ir Papilė gan nesunkiai juos įveikė. Po ilgosios pertraukos visados pirmavusi Papilė šventė pergalę rezultatu 83:70.

     Pusfinalyje mūsiškių laukė jau šiais metais įveikti Ventos „Sharkai“. Rungtynių pradžia buvo tiesiog nuostabi. Po dviejų kėlinių varžovai buvo įmetę tik 20 taškų. Ir Papilė užtikrintai pirmavo 42:20. Tačiau viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos. Šiek tiek atsipalaidavę papilėniškiai pradėjo strigti. O kai varžovai juos ėmė vytis, komanda pradėjo nervintis ir vis dažniau klydo. Viskas sprendėsi paskutinę rungtynių minutę. Fortūnos lydima Papilės komanda šiaip ne taip paskutinę rungtynių sekundę sugebėjo išplėšti sunkią pergalę. Rezultatu 68:66 vyrai žengė į finalą, kurių laukė puikų žaidimą demonstruojanti Naujosios Akmenės „Atlanta“ komanda.

    Finalo rungtynėse aiškūs favoritai buvo įvardijami „Atlantos“ komanda. Tad nejausdami didelio spaudimo papilėnškiai nesiruošė lengvai pasiduoti. Nors visas rungtynes varžovai pirmavo, tačiau „Papilė“ neleido jiems toli pabėgti ir apylygi kova vyko 35 minutes. Vis dėl to, lyderių netausodama komanda rungtynių pabaigoje ėmė jausti nuovargį. Vos 6-iese žaidę papilėniškiai neatlaikė varžovų tempo ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje jau turėjo gan didelį taškų deficitą. Rezultatu 71:87 „Papilė“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Ir džiaugtis garbingai iškovotais sidabro medaliais!

    Komanda nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, kurių dėka, jau ne vieną sezoną pavyksta varžytis Akmenės rajono pirmenybėse. Įmonei „Idavang“, „Dasma“, Kredito unijai „Tikroji viltis", sporto klubui „Grizliai“, Papilės seniūnijai ir Akmenės rajono savivaldybei.
    Papilės komandos žaidėjai:

Rytis Andriuška
Mantas Andriuška
Ovidijus Dargis
Airidas Grigas
Mantas Jazdaukas
Armandas Jokubauskas
Armandas Jurgutis

Dovydas Nocius

Darius Karvelis
Justinas Statkus
Lukas Statkus
Mantas Šidlauskas
Eimantas Liaugminas
Linas Kydykas
Tomas Garolis

                    Mantas Andriuška

      (Nuotrauka Monikos Daunytės)

 


 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.04.07 14:53
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas