2024 kovo 28 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Turininga Papilės miestelio šventė

2021.09.20
 

     Esame dėkingi Tam, kuris aukštai už „nukeltą" lietų ir dovanotą puikų orą Papilės miestelio tradicinei šventei. Sutikime – tai labai prisidėjo prie šventės sėkmės. Nedrįstume sumenkinti ir didelio būrio organizatorių, rėmėjų ir talkininkų pastangų – ilgai ruoštasi, kad šventė pavyktų.

      Šeštadienio pavakarę papilėniškiai ir svečiai buvo kviečiami į edukacinius užsiėmimus „Piešimas ant stiklo" su Lietuvos dailės sąjungos nariu Vygantu Paulausku ir „Audimas iš žolynų" su tautodailininkais Jolanta ir Rimantu Balčiauskais. Vaikus užėmė studija „Burės" su įvairiais žaidimais, o ir batutai  sutraukė nemažą būrį pasiilgusių pramogų.

       Papilės seniūnijos rėmimo fondo administratorius Antanas Vaičius šeštadienio popietę turėjo sparčiai suktis. Iš šventės Kairiškiuose, kur pristatė knygą „Mūsų Papilė", turėjo spėti į Papilę, kur taip pat buvo skelbiamas ilgai lauktas šios knygos pristatymas. Knyga dedikuota Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, ir pastarųjų tridešimties metų Papilės krašto istoriniams įvykiams, nors joje apstu kitų istorinių datų, asmenybių, veiklų aprašymų.  Buvęs seniūnas ir knygos sumanytojas išsamiai papasakojo apie knygos išleidimą, jos turinį, padėkojo knygos išleidimo rėmėjams (knyga išleista privačių rėmėjų lėšomis), knygos redaktoriui Leopoldui Rozgai. Fondo administratorius informavo, kad knyga bus padovanota kiekvienam Papilės seniūnijos kiemui, o šventėje dalyvavusieji dovaną gavo ir namo parsinešė tą patį vakarą.

        Skambant kaimiškai muzikai, kurią atliko Akmenės kultūros namų grupė „Akmenės vyrai", Ventos kultūros namų linksmos muzikikės kapela „Užkūtės", Papilės kultūros namų stilizuotos muzikos kapela „Liepa", šventės dalyviai galėjo pasivaišinti seniūnijos bendruomenių ir klubų keptomis bandelėmis, Papilės miestelio bendruomenės moterų ant laužo išvirta sriuba. Raudonskardžio bendruomenė sugalvojo naują atrakciją - pavaišinti šventės dalyvius obuolių sultimis, kurias išpilstė į 450 puodelių, o taip pat vaišino gira. 

         Po kapelų pasirodymų, šventės vedantysis mažeikietis V. Andrijaitis suteikė žodį Papilės seniūnei J. Šiurkuvienei, pasveikinusiai miestelio svečius ir papilėniškius su švente, ir pradėjusiai padėkų pusvalandį. Seniūnei „talkino" rajono mero pavaduotojas Tomas Martinaitis, taip pat taręs sveikinimo žodį ir įteikęs padėkas rajono sodybų apžiūros konkurso nugalėtojams R. ir A. Malinauskams, bei Ž. ir S. Palijčuk iš Daubiškių k.

         Papilės miestelio bendruomenė šiais metais nusprendė suteikti nominacijas ir pagerbti darbais ir iniciatyvomis nusipelniusius žmones. Nominacija „Už iniciatyvą įamžinti Papilės krašto istoriją" įteikta buvusiam seniūnui ir seniūnijos rėmimo fondo administratoriui A. Vaičiui; „Už visokeriopą pagalbą sprendžiant ūkines problemas" padėka įteikta A. Čepui; P. Zarambai įteikta nominacija „Už aktyvų Papilės krašto žmonių iniciatyvų palaikymą"; A. Buinienei - „Už seniūnijos ir kultūrinių renginių dekoravimą"; J. Strigūnienei - „Už veiklą Papilės seniūnijos pagyvenusių žmonių klube „Atgaiva"". Seniūnė taip pat apdovanojo gražiai tvarkomų sodybų šeimininkus: D. ir L. Juškus iš Daubiškių k., R. ir A. Norbutus iš Papilės mstl., Pergalės g., L. ir E. Dainius iš Papilės mstl., Nepriklausomybės g., A. Norkuvienę iš Dumbrių k.

       Šventė tęsėsi koncertuojant grupei ROKAS ir LAURYNAS, ir grupei „ČILINAM", o prieš prasidedant gegužinei, kuri tęsėsi iki vidurnakčio, visus nustebino įspūdingas muzikinis fejerverkas.

       Antroji - Atlaidų diena buvo ne mažiau turininga. Įdienojant sekmadieniui, miestelio gyventojus į Simono Daukanto aikštę kvietė pučiamųjų orkestro garsai. Tarpininkaujant kraštiečiui, Lietuvos kariuomenės vadui Valdemarui Rupšiui, į Papilės šventę atvyko Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų orkestras, vadovaujamas E. Mikniaus. Šventės vedantysis aktorius V. Baranauskas miestelio, Lietuvos ir Europos sąjungos vėliavas pakelti pakvietė seniūnę J. Šiurkuvienę bei atsargos karininkus J. Mažylį ir A. Daunį. Didingai skambant orkestro atliekamai Tautiškai giesmei pakeltos vėliavos. Orkestro lydimi šventės dalyviai nužingsniavo į aikštę prie bažnyčios, kur visų laukė dar vienas, jau istorijon atgulęs įvykis - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui įamžinti Papilėje, pastatyto ženklo atidengimas. Šv. Jurgio skulptūrą atidengti pakviesti: idėjos autorius, kraštietis, gydytojas A. Gauronskis, aikšės architektas Š. Sabaliauskas ir rėmimo fondo administratorius A. Vaičius. Paminklą ir šalia stovintį atrestauruotą kryžių pašventino Papilės klebonas kun. R. Marozas. Apie tai, kad nedaug mažų Lietuvos miestelių gali didžiuotis šiai progai pastatytais paminklais, kalbėjo A. Gauronskis, Š. Sabaliauskas. Autoriams ir visiems rėmėjams dėkojo A. Vaičius, iškilios dienos proga susirinkusius sveikino rajono vicemeras T. Martinaitis, seniūnė J. Šiurkuvienė. Šv. Jurgio skulptūra, sukurta gerai Lietuvoje ir už jos ribų žinomo skulptoriaus M. Gaubo, pastatyta vietos bendruomenių sutelktumu, iniciatyva ir šios datos svarbą suprantančių žmonių suaukotomis lėšomis.

      12 val. tradiciškai šventės dalyviai pakviesti į Švč Mergelės Marijos gimimo Atlaidų Šv. Mišias, kurias aukojo svečias, Sedos parapijos klebonas kun. M. Ramanauskas. Šv. Mišiose giedojo ir grojo profesionalus kauniečių kvartetas, vadovaujams R. Skučienės.

      Svariausią finansinį indėlį į šventę „atsinešė" Papilės miestelio bendruomenė su J. Irnienės parengtu ir įgyvendintu projektu „Bendruomeniškumo ir savanorystės skatinimas Papilės miestelio bendruomenėje", finansuotu VVG lėšomis. Dėkingi esame finansiniams rėmėjams: Papilės žemės ūkio bendrovei, Akmenės rajono savivaldybės kultūros centrui, UAB „IDAVANG", Mindaugui Šiurkui, Papilės seniūnijos rėmimo fondui, Rimvydo Strigūno įmonei „DASMA", taip pat UAB „IMENA", Linai ir Edgarui Dainiams, Ritai Griciuvienei. Ir tai dar ne viskas... Esame labai dėkingi Papilės miestelio, Raudonskardžio, Kalniškių, Gumbakių, Daubiškių gyvenvietės, Draginių, Eglesių bendruomenių ir klubų „Atgaiva", „Parama", Akmenės rajono neįgaliųjų draugijos Papilės padalinio bandelių kepėjoms, už šventės dalyvių pavaišinimą, Papilės miestelio bendruomenės moterims už sočią sriubą, Raudonskardžio bendruomenei už statines sulčių ir giros. Noširdus AČIŪ visiems šventės organizatoriams: Papilės miestelio bendruomenės savanoriams, Papilės kultūros namų ir seniūnijos darbuotojams, bei atskirai Tomos Diegės šeimai, seniūnijos rėmimo fondo administratoriui A. Vaičiui, Papilės Šv. Aloyzo ateitininkų kuopai, Papilės parapijai ir jos klebonui kun. R. Marozui - visiems, kurių dėka miestelio šventė buvo turininga.

        

         Seniūnijos informacija

         Foto S. Mickaus        

     

 

   
Paskutinį kartą atnaujinta: 2021.09.28 21:50
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas