2023 vasario 8 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Vaikiškos knygos šventė Papilės K. Narščiaus bibliotekoje

2017.04.07
 

     Balandžio 2-ąją dieną – per garsiojo pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį – visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena.  Šia proga balandžio 4 dieną į Papilės miestelio K. Narščiaus biblioteką susitikti su pamėgtų knygų herojais atskubėjo miestelio gimnazijos pradinukai. Popietės „Pasinerk į knygos širdį“ metu Ragana Lilė ir Pepė Ilgakojinė, Freken Book ir Merė Popins stengėsi sukurti žaismingą atmosferą, užkrėsti vaikus skaitymo džiaugsmu.

     Merės Popins teigimu, žmonės mėgsta skaityti knygas ne tik dėl to, kad smagiai praleistų laisvalaikį, kad kažko išmoktų. Žmonės mėgsta skaityti, nes knygos turi paslaptingas nematomas dureles, nematomus vartus, už kurių yra nuostabus vaizduotės ir svajonių pasaulis. Tik reikia tas dureles atverti ir drąsiai žengti į tą nuostabų knygų pasaulį. Bibliotekos vaikų klubo „Papūga“ nariai pakvietė praverti Vytės Nemunėlio eiliuotos pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“ dureles.

     Nuotaikingą dainelę ir Vytės Nemunėlio eilėraščius dovanojo šventės svečiai - Papilės S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio skyriaus auklėtiniai.

     Šventės dalyviai iš anksto buvo suskirstyti į tris komandas (Rudnosiuko, Karlsono ir Coliukės), kurioms teko atlikti po tris literatūrines užduotėles: išvardinti visus Vytės Nemunėlio eiliuotos pasakos „Meškiukas Rudnosiukas“ veikėjus, atspėti po tris mįsles, išspręsti literatūrinį kryžiažodį. Geriausiai sekėsi „Rudnosiuko“ komandai.

     Kol komisija skaičiavo balus, buvo paskelbti mėgstamiausių knygų rinkimo rezultatai: pradinių klasių skaitytojai mėgstamiausia knyga išrinko L. Žutautės „Kakė Makė“, o penktokų-šeštokų simpatijas pelnė net trys knygos: Knister „Ragana Lilė“; J. Spyri „Heidi“; F. Burnett „Paslaptingas sodas‘‘.

     Tikimės, kad pavyko pasibelsti į vaikų širdeles, sudominti juos skaitymu. ,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga.“ (A. Lindgren)

 

             Papilės miestelio Kazio Narščiaus bibliotekos-filialo specialistė Irena Rimkienė

             Nuotraukos Odetos Ąžuolaitės

Paskutinį kartą atnaujinta: 2017.04.07 14:49
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2023 © Papilės kraštas