2024 birželio 18 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

Naujienos / Archyvas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Papilėje

2018.03.13
 

     Tarp daugybės neeilinių dienų yra itin didžios dienos. Šeštadienį jau 28-ą kartą minėjome Lietuvos respublikos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventę. Kad ji išties didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje. Kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių. Kad esame laisvi, pripažinti… Ši diena lėmė tai, kad galime laisvai bendrauti tarpusavyje ir su kitomis tautomis. Bet svarbiausia - šios dienos dovana – būti laisvu, būti savimi, o visiems kartu būti atskira ir niekieno nevaldoma tauta, valstybe.

    Renginys prasidėjo trispalvės juostos nešimu į Simono Daukanto aikštę ir jos apjuosimu. Giedant tautišką giesmę (moterų ir senjorų vokaliniai ansambliai) vėliavas kėlė jaunieji šauliai: G. Skabeikis, R. Laurinaitis, V. Šiurkus.

    Su švente sveikino parapijos kun. klebonas J. Jucys. Mažieji skaitovai V. Mikužaitė ir B. Stankus eilėraštukais pasveikino Lietuvą ir 28 trispalvius balionus su palinkėjimais padovanojo S. Daukantui, kaip lietuvybės puoselėtojui.

     Su lietuviška daina renginio tęsiniui dalyviai į kultūros namus.

     Su Nepriklausomybės švente sveikino seniūnas A. Vaičius ir rajono savivaldybės meras V. Mitrofanovas.

     Pirmieji meninę programą pradėjo S. Daukanto gimnazijos mokiniai, parodydami istorinį vaizdelį „Diena, nulėmusi ateitį“. Juos ruošė mokytojos: R. Žąsytinė, K. Puzarienė, V. Guobienė, A. Raustienė, G. Bičiušienė. 2-ąją programos dalį sudarė jungtinis Latvijos lietuvių bendruomenės senjorų šokių kolektyvo „Bijūnas“ (vad. R. Žalnierius) ir kultūros namų moterų ir senjorų vokalinių ansamblių koncertas ( vad. D. Savickienė, konc. R. Dievinas). Dainininkams talkino Ventos muzikos mokyklos mokytojai G. Jankus ir V. Virbickas.

    Pabaigoje seniūnas ir kultūros namų vadovė padėkojo svečiams iš Rygos bei vietos meno kolektyvų vadovams ir atlikėjams.

    Renginį vedė K. Narščiaus bibliotekos darbuotoja I. Rimkienė.

    Už dovanotas gėles nuoširdžiai dėkojame L. ir E Dainiams, bei A ir P. Dzindzelietoms.

    Latvijos lietuvių bendruomenės senjorų šokių kolektyvo „Bijūnas“ pasirodymą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, remianti Papilės miestelio bendruomenės įgyvendinamą projektą „Renginių ciklas Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui „Laisvės paukštė – mūsų Lietuva“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti (www.lietuva100.lt).

   Dėkojame mokytojams, mokiniams, jauniesiems šauliams, miestelio ir seniūnijos apylinkių gyventojams prisidėjusiems prie akcijos, nešant trispalvę juostą.

                                                          

                        Kultūros namų informacija

Paskutinį kartą atnaujinta: 2018.03.16 09:12
 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas