2024 gegužės 20 d.

Turizmas

Bažnyčios

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia. Šiaudinės Švč. Mergelės Marijos bažnyčia.

Gamtos paminklai

Penkiolikakamienė liepa Rudikių ąžuolas Užbrasčių ąžuolas

Jurakalnis

Į pietus nuo senųjų kapinių, kairiajame Ventos krante, stūkso išvaizdus medžiais apaugęs gūbrys, nuo skardžio atskirtas gilia griova, nueinančia į Ventos upės slėnį - tai Jurakalnis

Malūnai

Augustaičių malūnas Papartynės malūnas Papilės malūnas Pašilės malūnas Rudikių malūnas

Muziejai

Simono Daukanto memorialinis muziejus. Lazdynų Pelėdos muziejus

Paminklai

S. Daukanto paminklas. S. Daukanto kapas. Paminklas 1863-1864 m.sukilėliams Biliūniškėse. Paminklinis akmuo Užbrasčių kaime 1863 m. laisvės kovotojams atminti. Šv. Jurgio paminklas

Parkai

Eglesių parkas, Kairiškių parkas, Klaišių buvusio dvaro parkas, Meškėnų buvusio dvaro parkas, Papilės parkas, Papilės vardinis ąžuolynas, Paragių parkas

Piliakalniai

Sustojus Papilėje, viename seniausių Žemaitijos miestelių, pirmiausia derėtų užkopti ant dviejų piliakalnių, tolimos istorijos liudininkų.

Apžadų kapeliai

Kelio Tryškiai - Viekšniai atkarpoje, už Kairiškių gyvenvietės, veda lauko keliukas į Apžadų kapelius.

„Papilė širdyse ir likimuose "

 

Papilė rajone garsi ne tik savo istorija, kultūros ir gamtos paminklais, bet ir didžiausiu turtu - žmonėmis. „Daug talentingų, darbščių ir išmintingų žmonių Lietuvai yra išugdęs Papilės kraštas". Taip teigia „Vienybės" laikraščio redaktorius Leopoldas Rozga, labiausiai tuo įsitikinęs  ne tik rengdamas publikacijas laikraščiui, bet ir redaguodamas monografiją „Papilė", daug laiko praleidęs Lietuvos archyvuose, besidomintis Akmenės krašto istorija ir kraštotyra. Idėja išleisti knygą apie iškilius papilėniškius kaip tik ir kilo redaktoriui Leopoldui Rozgai. Šiai minčiai pritarė seniūnijos rėmimo fondas, kurio pagrindinė misija buvo palaikyti idėją ir ją išpildyti iki galo - surasti rėmėjus ir surinkti lėšas knygos išleidimui.

Knygoje, pavadintoje biografijų žodynu, minima per 200 su Papile susijusių žmonių, kurie garsino kraštą savo darbais, nuopelnais, talentais, buvo žymūs įvairiose gyvenimo srityse, gyveno savo krašte ar plačiame pasaulyje.

327 puslapių apimties knyga išleista  ir skaitytojui pristatyta 2009 m. rugsėjo  6 d., Papilės miestelio šventės metu, per didžiuosius Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidus.

„Biografijų žodynas nėra valstybinis apdovanojimas ar garbės knyga. Jis ir skirtas ne tiek aprašomiems asmenims pagerbti ir išaukštinti, kiek visuomenei informuoti - kad žinotume, ką Papilės kraštas yra išugdęs Lietuvai, už ką galime būti dėkingi tiems, su kuriais gal kasdien susitinkame ir kurie savo laiką, kantrybę, sumanumą ir darbą skiria visai seniūnijos bendruomenei."

 

100-mečiui

Kontaktai

Akmenės rajono Papilės

seniūnijos rėmimo fondas
Kodas 153091222
J. Basanavičiaus g. 22A, Papilė,

LT-85243, Akmenės r. sav.
Tel. (8 425) 32633
El. paštas antanas@vaicius.lt

 

2009 - 2024 © Papilės kraštas